• Odbierz prezent
ZM Henryk Kania oskarża Tarczyńskiego o manipulację. Zawiadomienie do KNF

Zakłady Mięsne Henryk Kania złożyły zawiadomienie do Komisji Nadzoru Finansowego o możliwości dopuszczenia się przez spółkę Tarczyński manipulacji cenami instrumentów finansowych. Chodzi o komunikat z czwartku 22 sierpnia, w którym Tarczyński wyraził wstępne zainteresowanie przejęciem znajdującej się w tarapatach finansowych ZM Henryk Kania. Na tę wiadomość na czwartkowej sesji akcje spółki zareagowały nawet ponad 40% wzrostem.

 

ZM Henryk Kania tego samego dnia złożył wniosek do KNF o wszczęcie postępowania wyjaśniającego ws wczorajszego raportu spółki Tarczyński. Wg ZM Henryk Kania mogło dojść do próby manipulacji kursem akcji spółki po ogłoszeniu woli przejęcia spółki przez będącą bezpośrednim konkurentem rynkowym spółkę Tarczyński.

ZM Henryk Kania w swoim komunikacie zaznacza, że oferta Tarczyńskiego nie jest w żaden sposób wiążąca i wprowadza opinie publiczną oraz akcjonariuszy w błąd, czego efektem był znaczny wzrost akcji spółki na wczorajszej sesji. ZM Henryk Kania stanowczo zaprzecza również, że trwające obecnie postępowanie restrukturyzacyjne jak dotąd nie przyniosło rozwiązania, które zaspokoiłoby inwestorów i akcjonariuszy, co można było przeczytać w raporcie Tarczyńskiego. Spółka przypomina, że ma czas do końca sierpnia na złożenie planu restrukturyzacyjnego, zaś w jej opinii raport Tarczyńskiego wprowadza akcjonariuszy w błąd, sugerując że postępowanie restrukturyzacyjne zostanie umorzone, a spółka sprzedana.

 

Pod koniec lipca ZM Henryk Kania wniosła pozew przeciwko firmie Rubin Energy, która odpowiada za istotną część problemów finansowych spółki:

Czytaj także: ZM Henryk Kania pozywają Rubin Energy za ponad 330 milionów złotych długów

Spółka Zakłady Mięsne Henryk Kania w czwartek 25 lipca poinformowała o wniesieniu pozwu przeciwko firmie Rubin Energy, która jest winna spółce ponad 330 mln złotych. To właśnie Rubin Energy, będący kontrahentem ZM Henryk Kania odpowiadającym za część produkcji, jest jedną z głównych przyczyn poważny.. Czytaj
ZM Henryk Kania pozywają Rubin Energy za ponad 330 milionów złotych długów

Na piątkowej sesji akcje ZM Henryk Kania również zyskują, choć znacznie mniej niż wczoraj - aktualny kurs wynosi 0,3280 PLN, co jest wzrostem o niecałe 5,5%.


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk