• Odbierz prezent
ZM Henryk Kania i Cedrob - ratowanie tonącego za ćwierć miliarda złotych. Kurs ZMHK ponad 30% w górę

Spółka Cedrob poinformowała w środę 18 września o wysokości szacunkowych wydatków przeznaczonych na zakup znajdujących się w restrukturyzacji Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Jak przewiduje prezes Cedrobu, przywrócenie do normalnego trybu pracy ZM Henryk Kania może pochłonąć nawet ćwierć miliarda złotych, na co spółka jest przygotowana finansowo. Informacja ta wywołała potężne wzrosty na akcjach ZM Henryk Kania - podczas środowej sesji zyskują one ponad 33%, osiągając górne widełki notowań.

 

Koszt przejęcia ZM Henryk Kania i odbudowy jego pozycji rynkowej może kosztować spółkę Cedrob nawet 250 mln złotych. Od początku miesiąca spółka związana jest umową produkcji na powierzonych przez ZM Henryk Kania surowcach, docelowo planując całkowite przejęcie znajdujących się w stanie restrukturyzacji zakładów. Cedrob liczy na wznowienie produkcji w ZM Henryk Kania początkowo do poziomu 1200 ton, a docelowo 4000 ton produktów mięsnych miesięcznie.

Cedrob już teraz jest największym producentem wyrobów drobiowych i wieprzowych w Polsce, będąc czwartą pod względem wielkości spółką z branży przetwórstwa mięsnego. Po przejęciu ZM Henryk Kania jej pozycja umocni się jeszcze bardziej.

 

We wtorek 17 września zarządca sądowy ZM Henryk Kania złożył również zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez odsuniętych od władzy członków zarządu spółki. Chodzi o przywłaszczenie przez nich serwera spółki i baz danych, a także o próby zatuszowania nieprawidłowości poprzez usunięcie lub zniszczenie dokumentacji.

 

Wczorajsza sesja zakończyła się ponad 12% spadkami ZM Henryk Kania (0,2300 PLN). Na dzisiejszej sesji akcje spółki zyskują ponad 33% (górne widełki notowań) przy kursie 0,3050 PLN.

Czytaj także: Były prezes ZM Henryk Kania aresztowany ws oskarżeń Alior Bank. Zarząd odsunięty

Były prezes i aktualny wiceprezes borykającej się z problemami finansowymi spółki Zakłady Mięsne Henryk Kania został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze Policji w sobotę 7 września. Sprawa ma związek z zawiadomieniem do prokuratury złożonym przez Alior Bank, który oskarża zarząd ZM Henryk Kania.. Czytaj
Były prezes ZM Henryk Kania aresztowany ws oskarżeń Alior Bank. Zarząd odsunięty

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk