• Odbierz prezent
  • Odbierz prezent
ZM Henryk Kania: Cedrob chce wydzierżawić majątek feralnej spółki

Znajdująca się w stanie restrukturyzacji spółka Zakłady Mięsne Henryk Kania podpisała umowę ze spółką Cedrob, która będzie dzierżawić majątek podupadłych zakładów. Umowa obejmuje okres dwunastu miesięcy, podczas których Cedrob za dzierżawę zapłaci łącznie 3,6 mln złotych (po 300 tys. PLN miesięcznie). Notowania ZM Henryk Kania od początku października są zawieszone, stąd też reakcja akcjonariuszy na tę informację jest trudna do oceny.

 

Rada wierzycieli ZM Henryk Kania wyraziła zgodę na wydzierżawienie przez Cedrob majątku spółki, wraz z pokryciem wszelkich kosztów działalności na okres dwunastu miesięcy. Miesięczny koszt dzierżawy został ustalony na 300 tys. złotych. Umowa nie dojdzie jednak do skutku bez uzyskania wcześniejszej zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 

Warto dodać, że Cedrob już w drugiej połowie września wyraził zainteresowanie przejęciem wszystkich udziałów ZM Henryk Kania, szacując że koszt takiej operacji wyniesie do 250 mln złotych. Cedrob ma w planach wznowienie produkcji w ZM Henryk Kania początkowo do poziomu 1200 ton, a docelowo 4000 ton produktów mięsnych miesięcznie.

 

W przypadku zawarcia umowy dzierżawy majątku i przy jednoczesnym rozpoczęciu procesu sprzedaży przedmiotu dzierżawy prawo pierwokupu będzie przysługiwało Cedrobowi, co będzie sytuacją korzystną z punktu widzenia strategicznych planów przejęcia udziałów ZM Henryk Kania przez spółkę.

 

Obrót akcjami ZM Henryk Kania został zawieszony przez GPW na wniosek KNF 2 października. Kurs akcji spółki w momencie zawieszenia to 0,1060 PLN przy kapitalizacji rynkowej wynoszącej 13,2 mln złotych.

Czytaj także: ZM Henryk Kania i Cedrob - ratowanie tonącego za ćwierć miliarda złotych. Kurs ZMHK ponad 30% w górę

Spółka Cedrob poinformowała w środę 18 września o wysokości szacunkowych wydatków przeznaczonych na zakup znajdujących się w restrukturyzacji Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Jak przewiduje prezes Cedrobu, przywrócenie do normalnego trybu pracy ZM Henryk Kania może pochłonąć nawet ćwierć miliarda zło.. Czytaj
ZM Henryk Kania i Cedrob - ratowanie tonącego za ćwierć miliarda złotych. Kurs ZMHK ponad 30% w górę

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk