• Odbierz prezent
Złoty pokazał siłę, w szczególności w stosunku do dolara. Euro, funt, frank w dół!

To był udany tydzień dla polskiego złotego. PLN umocnił się w stosunku do wszystkich ważnych walut. Euro do złotego tydzień zamyka na poziomie 4 złotych i 27 groszy. Za jednego dolara musimy płacić 3 złote i 78 groszy. Kurs franka do złotego tygodniowe zmagania zakończył na poziomie 3.77. Co może dziwić, zdecydowanie słabiej w stosunku do pozostałych walut wypadło umocnienie w relacji do funta. Aktualnie kurs funta wynosi 4.94 złotego. Sprawdźmy jak przebiegał tydzień na najpopularniejszych kursach walut w zestawieniu z polskim złotym.

Dolar spadł najmocniej - prawie 4-groszowa przecena

Ze wszystkich omawianych par walutowych to amerykański dolar stracił najwięcej na wartości w relacji do złotego. Jeszcze w ubiegłym tygodniu mówiliśmy o możliwym ataku na poziom 3.86, a teraz bardziej prawdopodobna jest obrona poziomu 3.75. Słabo wypadła pierwsza oraz ostatnia sesja tygodnia. W poniedziałek USDPLN tracił ponad 2 grosze, a w piątek momentami była to nawet 3-groszowa przecena. Kontynuacja trendu wzrostowego w kwietniu będzie nie lada wyzwaniem. Najbliższy opór wynosi 3.84, a wsparcie kształtuje się w okolicach 3.775.

Wykres dolara do złotego USDPLN interwał tygodniowy

Wykres dolara do złotego na interwale tygodniowym

Euro co raz niżej- szykuje się obrona 4.26

Kurs euro do złotego jeszcze w lutym oscylował w granicach 4.34 złotego. Aktualnie za jedno euro musimy płacić 4.2776. To niewiele. Co raz szybciej zbliżamy się do lokalnego wsparcia jakim jest poziom 4.26. Ciężko uwierzyć w to, że nagle na parze EURPLN pojawi się ładna tendencja spadkowa. Zdecydowanie bardziej prawdopodobne jest chwilowe wyłamanie poziomu wsparcia, a następnie powrót w okolice rynkowego consensusu. Według naszej oceny tym rynkowym consensusem dla kursu euro jest pułap 4 złotych i 30 groszy.

Wykres euro do złotego

Wykres euro do złotego na interwale tygodniowym

Odroczenie Brexitu wyhamowało spadki funta

Zmienność na parach z funtem w minionym tygodniu była zdecydowanie mniejsza niż do tego przywykliśmy. W szczególności kurs funta do dolara zachowywał się niezwykle niemrawo. Decyzją Unii Europejskiej Brexit nastąpi 31 października. Najbliższe wsparcie dla kursu funta wynosi 4 złote i 91 groszy. Wygląda na to, że kolejny tydzień kwietnia może przynieść test tych okolic. Oporem dla kursu GBPPLN będzie poziom 5 złotych, od którego nieuchronnie się oddalamy.

Kurs funta do złotego wykres interwał tygodniowy

Wykres funta do złotego na interwale tygodniowym

Frank, podobnie jak dolar, zatonął

O dziwo CHFPLN należał do jednych z najbardziej zmiennych par walutowych w zestawieniu z polskim złotym. Miniony tydzień był najmocniejszym tygodniem spadkowym dla kursu franka od sierpnia 2018 roku. Do najbliższego poziomu wsparcia zostały już zaledwie 2 grosze. To oznacza, że w najbliższym czasie nie dojdzie do ataku na poziom oporu, który podobnie jak dla dolara, kształtuje się w okolicach 3 złotych i 86 groszy.

Wykres franka do złotego

Kurs franka do złotego na interwale tygodniowym


Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk