• Odbierz prezent
Złoty (PLN) do końca roku pozostanie słaby. W XI podwyżka stóp może być niższa niż wycenia rynek

W ubiegłym tygodniu doszło do istotnego wzrostu rentowności na rynkach bazowych, 7bp w przypadku Bunda i blisko 15pb w przypadku amerykańskich 10latek. To efekt oczekiwań na szybkie wygaszenie QE w USA oraz silnych wzrostów cen niektórych surowców, szczególnie gazu ziemnego.

 

Kurs €/US$ wyhamował spadek blisko 1,16

Na umocnienie dolara nie pozwoliło m.in. rozczarowanie piątkowymi payrolls. Zmienność złotego pozostała bardzo wysoka. Kurs €/PLN zanurkował po niespodziewanej podwyżce stóp NBP, z 4,60 do 4,54. W dalszej części tygodnia złoty oddał jednak całe umocnienie, z uwagi na komentarze Prezesa NBP sugerujące dłuższą przerwę w podwyżkach stóp oraz obawy przed eskalacją konfliktu z KE. Na krajowym rynku długu obserwowaliśmy silny wzrost rentowności, około 20pb na długim końcu. 

W tym tygodniu punktem uwagi rynków będą prawdopodobnie znów dane z USA, szczególnie sprzedaż detaliczna i inflacja. Spodziewamy się utrzymania wysokiej dynamiki cen, odzwierciedlającej mocny popyt konsumpcyjny, pozwalający firmom przerzucać rosnące koszty na konsumentów. W przypadku sprzedaży detalicznej oczekujemy wyniku lekko gorszego od oczekiwań. To jednak nie efekt słabego popytu, ale ograniczeń w dostępności nowych aut. Obraz gospodarki w USA pozostaje dobry, co naszym zdaniem pozwoli na ogłoszenie taperingu przez Fed w przyszłym miesiącu. Taki układ danych powinien też utrzymać parę €/US$ relatywnie blisko 1,16 do końca tego tygodnia.

W kraju oczekujemy danych o bilansie płatniczym

Naszym zdaniem odbicie popytu w Polsce przy ograniczeniach podażowych ciążących eksportowi to kombinacja, która prowadzi do szybkiego pogorzenia równowagi zewnętrznej. Spodziewamy się, że deficyt w bilansie obrotów bieżących w sierpniu wyniósł €1,2mld wobec €1,8mld w lipcu. Z punktu widzenia rynku ważniejsze będą jednak obawy o eskalację konfliktu z KE – naszym zdaniem utrzyma to kurs €/PLN blisko 4,60 w tym tygodniu.

FXMAG forex złoty (pln) do końca roku pozostanie słaby. w xi podwyżka stóp może być niższa niż wycenia rynek próg rentowności jak obliczyć, jak obliczyć próg rentowności, jak obliczyć wskaźnik rentowności, co oznacza wzrost rentowności obligacji, wskaźnik rentowności sprzedaży ile powinien wynosić, jak interpretować wskaźniki rentowności, jak obliczyć próg rentowności przykład, próg rentowności co to jest, jak sie liczy próg rentowności, jak obliczyć wskaźniki rentowności, próg rentowności jak zrobić wykres, jak liczyć próg rentowności, wskaźniki rentowności jak obliczyć, jak obliczyć ilościowy próg rentowności, jak obliczyć wskaźnik rentowności majątku przedsiębiorstwa, jak obliczyć ilościowy i wartościowy próg rentowności, jak interpretować próg rentowności, co to jest próg rentowności. w jaki sposób się go oblicza, próg rentowności jak liczyć, co to jest stopa rentowności, jak policzyć próg rentowności, wskaźnik rentowności co to jest, jak wyznaczyć próg rentowności, jak obliczyć próg rentowności dla produkcji wieloasortymentowej, co oznacza spadek rentowności, co to próg rentowności, jak obliczyć próg rentowności ilościowy, jak sie okresla próg rentowności, jak obliczyć stopę rentowności, co oznacza próg rentowności, jak obliczyć próg rentowności wzór, wskaźnik rentowności aktywów ile powinien wynosić, jak obliczyć wskaźnik rentowności kapitału własnego, wskaźnik rentowności sprzedaży jak obliczyć, co to jest analiza progu rentowności, próg rentowności jak obliczyć, wzrost rentowności obligacji co to znaczy, jak narysować wykres progu rentowności, próg rentowności wartościowy powinien być jak najwyższy, jak obliczyć wskaźnik rentowności sprzedaży, jak obliczyć punkt rentowności, jak liczyć wskaźnik rentowności sprzedaży, wskaźnik rentowności co oznacza, jak sie liczy próg rentowności, jak obliczyć próg rentowności w biznes planie 1


ING Bank Śląski analizy i komentarze

ING - międzynarodowa instytucja finansowa założona w Holandii działająca w sektorze bankowym, ubezpieczeniowym i inwestycyjnym. Akcje grupy notowane są na giełdach w Amsterdamie, Brukseli, Frankfurcie, Nowym Jorku i Paryżu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk