• Sklep
  • Odbierz prezent
Złoty może stracić do franka. Gdzie się może zatrzymać kurs franka CHFPLN?

Kurs franka do złotego CHFPLN swoją popularność nie zawdzięcza atutom turystycznym Szwajcarii. W ostatniej dekadzie kredyty udzielane w szwajcarskim franku były jednymi z najpopularniejszych w Polsce. To spowodowało, że ogromna grupa polaków co miesiąc swoją ratę musi spłacić właśnie we franku szwajcarskim. Każdy wzrost tej waluty oznacza wzrost miesięcznej raty, ale nie oznacza to, że spłata następuje co raz szybciej. Wręcz przeciwnie w niektórych przypadkach zadłużenie polaków rośnie. Od ostatnich tygodni obserwujemy wzrosty kursu franka do złotego. Z poziomu 3.72 kurs CHFPLN podniósł się już o prawie 10 groszy.

Kurs franka złotego CHFPLN na sesji czwartkowej, 21 lutego

Dzisiejsze zmagania pozbawione będą komunikatów gospodarczych ze Szwajcarii. Dla Polski jedyny odczyt pojawił się o godzinie 10:00. Dane podobnie jak wczoraj były optymistyczne. Sprzedaż detaliczna wzrosła o 6,6%. Prognoza wynosiła 6,1%. Pozostała część sesji pozbawiona będzie jakichkolwiek odczytów dotyczących pary walutowej CHFPLN.

Sytuacja techniczna pary frank złoty CHFPLN

Pod kątem analizy technicznej sytuacja wydaje się być pod kontrolą. Mniej więcej od czerwca ubiegłego roku oscylujemy w 12 groszowych widełkach cenowych. Minimum stanowi pułap 3.72, a maksimum 3.84. Ten stan rzeczy może się jednak nie utrzymać. Przede wszystkim dużym problemem dla utrzymania kursu CHFPLN będzie polityka pieniężna realizowana przez RPP. Do 2020 roku miało nie dojść do zmian stóp procentowych, a przede wszystkim wykluczane były podwyżki. To się nie zmieniło, ale doszedł jeden nieoczekiwany wariant - obniżki stóp procentowych. Taka sytuacja nie pomaga w utrzymywaniu wartości złotego w relacji chociażby do franka.

 21 luty kurs franka CHFPLN

Kurs franka do złotego, CHFPLN. Wykres w ujęciu tygodniowym

Notowania: CHFPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CHFPLN/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk