• Sklep
  • Odbierz prezent
Złoty korzysta na pozytywnych nastrojach. EURPLN dotrze do poziomu 4,17?
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku EURPLN

Pozytywne nastroje na rynkach sprzyjają również polskiej złotówce. Bank Morgan Stanley prognozował, że polska waluta będzie drugą, po meksykańskim peso, walutą świata mogącą najsilniej zareagować na Brexit. Rynki finansowe w dzisiejszym dniu są jednak optymistyczne. Mocno zyskuje funt, korzysta również polski złoty. Dzięki temu pojawia się szansa na realizację scenariusza wzrostowego na parze EURPLN.

Po podwójnym teście poziomu oporu (4,458) pojawiła się szansa na rozegranie formacji podwójnego szczytu. Zagrożeniem było jednak silne wsparcie na poziomie 4,36 - wypada tutaj zniesienie 50% całego ostatniego ruchu spadkowego, oraz zniesienie 61,8% wzrostowej korekty. Kurs reagował wcześniej na tą strefę, ale dziś z łatwością ją pokonał i zmierza w kierunku kluczowego poziomu 4,314. Jeśli podaż zdoła go pokonać to formacja podwójnego szczytu zostanie uruchomiona i oczekiwać będziemy ruchu do poziomu 4,168. Tam obok zasięgu formacji znajduje się również poziom równości impulsów spadkowych.

 

EURPLN - D1

FXMAG forex złoty korzysta na pozytywnych nastrojach. eurpln dotrze do poziomu 4,17? 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk