• Odbierz prezent
Złotówka wystrzeliła w górę! Kurs funta (GBP/PLN) poleciał w dół. Kursy euro, franka, dolara i korony czeskiej też pospadały

W poniedziałek złoty zyskuje względem wszystkich głównych walut, a także względem korony czeskiej. Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka, funta i koronę czeską na rynku Forex w godzinach popołudniowych?

 

Kurs funta do polskiego złotego (GBP/PLN)

Najmocniej względem polskiego złotego traci dzisiaj funt brytyjski. Za jednego funta najwięcej płacono 4,9984 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,9406 około godziny 17. Po godzinie 17 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 4,9438 zł, co stanowi spadek o 1% względem piątkowego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego (GBP/PLN)

 

Kurs franka wobec złotówki (CHF/PLN)

Frank też dzisiaj traci względem polskiej waluty. Najwięcej za franka płaciliśmy 4,1312 zł do południa. Po godzinie 17 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,0989 zł, co stanowi dzisiejsze minimum. Tym samym kurs CHF/PLN traci 0,50% względem poprzedniego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego (CHF/PLN)

 

Kurs euro względem polskiej waluty (EUR/PLN)

W godzinach popołudniowych kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany na minusie o 0,35% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Po godzinie 17 kurs EUR/PLN wynosi 4,4375 zł. Najwięcej za jedno euro płacono 4,4660 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,4351 zł przed godziną 17.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego (GBP/PLN)

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) też dzisiaj lekko zniżkuje. Najwięcej za dolara płaciliśmy 3,7764 zł po godzinie 12, a najmniej 3,7497 zł przed godziną 17. Po godzinie 17 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,7525 zł, co stanowi spadek o 0,21%.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego (USD/PLN)

 

Kurs korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN)

Korona czeska też dzisiaj traci względem polskiego złotego. Korona czeska najwięcej kosztowała 0,1687 zł w godzinach porannych. Po godzinie 17 kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN) wynosi 0,1674 zł, co stanowi dzisiejsze minimum. W tym momencie korona czeska traci 0,52% względem polskiej waluty.

Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN)

 

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualne kursy walut, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

 

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk