• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Złotówka w opałach
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku USDPLN

Złotówka ma poważny problem. Wydawało się, że brak obniżenia ratingu przez Moody's zdejmie większość presji z polskiej waluty, ale ta po chwilowym umocnieniu ponownie zaczęła się osłabiać.

Złotówce zdecydowanie nie pomagają obniżenie prognoz wzrostu PKB przez agencję Fitch oraz komunikaty tejże agencji oraz Komisji Europejskiej wskazujące na zagrożenie nadmiernym deficytem budżetowym.

Bieżący  okres jest również bardzo pozytywny dla kluczowych walut, a szczególnie dla dolara i funta, które mocno zyskują do złotówki w ostatnich dniach.

 

Spójrzmy na sytuację na parze EURUSD. Z technicznego punktu widzenia znajdujemy się obecnie na bardzo ważnym poziomie. Rynek testuje strefę oporu przy poziomie 3,929. Po jej przebiciu pojawi się perspektywa, w której kurs dolara podskoczy do 4 złotych - najbliższa strefa oporu znajduje się pomiędzy poziomami 3,98-4,00. Jednak dopiero na poziomie 4,103 pojawi się sygnał możliwego odwrócenia ruchu. To tutaj wypada poziom odwrócenia dla formacji harmonicznej nietoperza.

Wszystko zależy oczywiście od wyniku starcia popytu i podaży na obecnym poziomie. Jeśli złotówka okaże się wystarczająco mocna to oczekiwać będziemy ponownego testu poziomu 3,85, od którego kurs odbił się po spadkach wywołanych pozytywną dla złotówki decyzją Moody's.

 

USDPLN - D1

FXMAG forex złotówka w opałach 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk