• Odbierz prezent
Złoto za Bitcoiny

Złoto pełni szczególną funkcję w każdym zrównoważonym portfelu inwestycyjnym. Jest ważnym czynnikiem jego stabilności i dywersyfikacji, gdyż jest negatywnie skorelowane z większością innych aktywów jak np. akcje, czy obligacje. Jego cena rośnie, gdy te aktywa tracą na wartości. Sytuacja taka ma miejsce podczas wszelkich zawirowań występujących na światowych rynkach.

Złota moneta

Złoto ma za sobą kilka tysięcy lat historii i przez ten okres niejednokrotnie udowodniło swoją wartość. Jego podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie naszych oszczędności przed tym, by ich wartość nabywcza nie topniała. Nie jest zatem to inwestycja sensu stricto, ale raczej zabezpieczenie, coś, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nasze ciężko zarobione pieniądze nie będą z każdym rokiem coraz mniej warte. Gdy zamieniamy papierowy pieniądz na złoto - to od tego momentu przestajemy się martwić wzrostem cen, gdyż naturalnym zadaniem złota jest pochłanianie skutków inflacji i zadanie to spełnia z powodzeniem od tysięcy lat.

Srebrna moneta

Srebro jako „młodszy brat” złota jest bardzo dobrym kierunkiem dywersyfikacji bezpiecznej strony naszego portfela. Szczególnie dlatego, że cena srebra podczas ostatniego kryzysu odnotowała większe wzrosty niż złoto. Szerokie wykorzystanie srebra w różnorodnych gałęziach przemysłu w odniesieniu do jego ograniczonej podaży stawia je w bardzo dobrym świetle pod względem potencjału wzrostu. Obecny stosunek ceny srebra do złota na poziomie ponad 1:80, w porównaniu do 1:20, jaki miał miejsce pół wieku temu, pokazuje nam, że srebro jest obecnie niedowartościowane. Stąd inwestycja w srebro może okazać się dobrym i rozsądnym posunięciem.

Diament

Firma FlyingAtom dobrze znana w branży kryptowalut jako stacjonarny kantor Bitcoin, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, poszerzyła swoją ofertę o złoto, srebro i diamenty inwestycyjne. W sklepie internetowym FlyingAtom.gold znajdziemy monety bulionowe, sztabki inwestycyjne renomowanych mennic z całego świata, oraz brylanty pochodzące z antwerpskiej giełdy. Nowością na polskim rynku jest powiązanie inwestycji w metale i kamienie szlachetne z kryptowalutami. W sklepie FlyingAtom Gold można dokonać zakupu złota płacąc za niego Bitcoinem. Jest to prawdopodobnie jedyna taka opcja zakupu metali szlachetnych za BTC w Polsce. Sprzedaż stacjonarna złota, srebra i diamentów prowadzona jest w Warszawie i w Katowicach, natomiast można dokonać zakupu on-line i odebrać inwestycję w dowolnym biurze kantoru Flyingatom.

Kluczem do sukcesu w inwestycjach jest dobrze zdywersyfikowany portfel. Firma FlyingAtom stwarza swoim klientom możliwość inwestowania jednakowo w bezpieczne przystanie, za jakie uważa się złoto, czy diamenty, a także w rozwiązania znajdujące się na drugim biegunie, jakimi są kryptowaluty.

Grafika tła bitcoina za złoto


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk