• Odbierz prezent
Złoto - to jeszcze nie konie korekty?
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku złota

Na ten moment głównym scenariuszem dla rynku złota pozostają wzrosty. Jednak, żeby ten scenariusz się utrzymał kluczową kwestią jest obrona poziomu 1190. Obecna korekta testowała wsparcie na poziomie 1190 i jak na razie popyt zdołał odsunąć od niego cenę.

 

O ile gra zgodnie z trendem pozostaje podstawą to nie należy niedoceniać obecnej korekty. Analiza interwału H1 pokazuje, że korekta może zejść jeszcze głębiej i na kolejne wzrosty przyjdzie nam poczekać.

Na poniższym wykresie widzimy, że po obronie poziomu 1190 rynek utworzył strukturę, którą możemy uznać za formację chorągiewki. Gdyby cena wybiła formację dołem to spadki mogą potrwać aż do poziomów w okolicy 1126. Tak przynajmniej wskazuje minimalny zasięg formacji, który wyznaczony jest długością ruchu poprzedzającego formację. W związku z tym, że zagranie formacji wymagałoby gry przeciwko głównemu trendowi na tym interwale należy do transakcji podchodzić ostrożnie. W przypadku wybicia warto poczekać na pokonanie poziomu 1190 i sprzedaż poniżej tego poziomu. Formacja, którą widzimy może się jeszcze przeobrazić w formację flagi. Spadkowe sygnały zostaną zanegowane w momencie kiedy rynek przebije przerywaną niebieską linię widoczną na wykresie.

 

Wykres 1. Złoto H1

FXMAG forex złoto - to jeszcze nie konie korekty? 1


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk