• Odbierz prezent
Złoto, srebro i diamenty inwestycyjne wracają na Allegro

Największy polski portal aukcyjny Allegro po ponad pięciu latach zmienia swój regulamin, tym samym pozwalając na wystawianie ofert produktów inwestycyjnych, takich jak kamienie, czy metale szlachetne. Dotychczas wystawianie takich przedmiotów było zakazane, a złoto inwestycyjne na Allegro można było kupić wyłącznie za pośrednictwem oficjalnego konta Mennicy Polskiej.

 

Allegro w ramach zmiany regulaminu przedmiotów dopuszczonych do wystawiania w serwisie pozwoli na umieszczanie ofert takich produktów inwestycyjnych jak złoto, srebro, platyna, czy diamenty. Zmiana wejdzie w życie 17 marca 2020 r.

Sprzedawcy, którzy zdecydują się na wystawienie produktów inwestycyjnych na Allegro będą musieli zgodzić się na opóznienie wypłat środków z Allegro Finanse, co ma ochronić klientów przed kupnem m.in. podrabianych lub niepełnowartościowych przedmiotów. Oprócz tego, sprzedający będą zobowiązani do wysyłki przedmiotu w ciągu doby.

 

Metale i kamienie szlachetne zostały wpisane na listę produktów zakazanych na Allegro w 2013 r. W marcu 2018 r. Allegro podpisało umowę z Mennicą Polską, na mocy której mogła ona wystawiać swoje oferty monet, sztabek złota, czy srebra.

 

Obecnie na Allegro nie można wystawiać produktów inwestycyjnych związanych z kryptowalutami i cyfrowymi tokenami, udziałów w spółkach, akcji, obligacji, czy certyfikatów inwestycyjnych. Zakazane jest również wystawianie ofert systemów inwestycji giełdowych.

Czytaj także: Allegro pod lupą UOKiK. Serwis aukcyjny miał nieuczciwie wykorzystywać swoją dominującą pozycję

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów we wtorek 10 grudnia poinformował o wszczęciu postępowania przeciwko największemu polskiemu serwisowi aukcyjnemu, jakim jest Allegro. Urząd zdecydował się na podjęcie takich kroków po licznych skargach użytkowników serwisu i po przeprowadzeniu przeszukania w b.. Czytaj
Allegro pod lupą UOKiK. Serwis aukcyjny miał nieuczciwie wykorzystywać swoją dominującą pozycję

 

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk