• Odbierz prezent
Złoto rozbudowuje korektę. Ile dolarów zapłacisz teraz za ten metal szlachetny?

Załamanie na rynku metali widoczne jest także na cenie złota.

Wiadomości rynkowe z mBank

Przez wiele dni cena tego instrumentu broniła wsparcia 1915 USD. Spadki poniżej tej wartości sprawiają, że dotychczasowa korekta rozbudowuje się o kolejne elementy.

Typowa korekta w teorii fal Elliotta to struktura trzyelementowa. Jeżeli teraz tworzy się trzecia fala tego schematu, to można założyć, że mamy do czynienia z korektą prostą.

Korzystając ze zniesień Fibonacciego, można określić przykładowe miejsca, gdzie spadki mogą się zakończyć, czy raczej powstanie kolejny dołek.

Jeżeli ostatni impuls wzrostowy ma swój początek w marcu tego roku, to zniesienie 38.2% tego swingu wskazuje na cenę 1835 dolarów jako potencjalny przystanek w przecenie złota.

Mierzenie wewnętrzne zakładające równość fal C i A znajduje się o 35 dolarów niżej. Powstaje tym samym potencjalna strefa wsparcia.

Tutaj też można znaleźć potwierdzenie z przeszłości, że popyt był zainteresowany tą wartością.

Jeżeli notowania złota nie wyhamują w tym miejscu, to kolejnym wsparciem są wiosenne dołki znajdujące się na poziomie 1670 USD.

Wskaźniki znajdujące się pod wykresem zanurkowały zgodnie z kierunkiem ruchu ceny. Ciekawym sygnałem na wzrosty będzie moment, kiedy opuszczą strefy wyprzedania. Może to być potwierdzenie tworzenia danego dołka na jednym z ww. potencjalnych wsparć.

Złoto rozbudowuje korektę - 1

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk