• Sklep
  • Odbierz prezent
Złoto powyżej 1240$ - to już koniec spadków na XAU/USD?
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wyglada sytuacja techniczna na złocie

Złoto zgodnie z oczekiwaniami wybiło w ubiegłym tygodniu ważny opór, o którym wspominałem w poprzedniej analizie - tutaj. Osłabienie dolara oraz wpadki na giełdach jakie możemy obserwować w ostatnim czasie wzmacniają tylko scenariusz wzrostowy na złocie. Czy można mówić już o zmianie trendu?

Z perspektywy klasycznej analizy technicznej mamy do czynienia z kolejnym wyższym dołkiem, oraz wyższym wierzchołkiem, znajdujemy się więc albo w większej korekcie wzrostowej, albo trend zmienił się już na wzrostowy. Patrząc na interwał D1 kluczowym wsparciem jest teraz wybita wcześniej strefa przy 1240$. DOpóki cena złota znajduje się powyżej, tendencja wzrostowa wydaje się niezagrożona. Celem dla strony popytowej jest w tej chwili połowa całego ruchu spadkowego - mierzenie 50,0 % Fibonacciego, a następnie 61,8%. Oba współczynniki pokrywają się z wcześniejszą rekcją ceny.

Wykres 1. Złoto - GOLD interwał D1

FXMAG surowce złoto powyżej 1240$ - to już koniec spadków na xau/usd? gold złoto xau/usd 1

 

Na niższym interwale czasowym widać, że rynek wykonuje coraz mniejsze korekty., ciężko więc dołączyć się teraz do ruchu z racjonalnym Stop Lossem. Wejścia można szukać dopiero po korekcie, na dolnym ograniczeniu jednego z dwóch układów geometrycznych 1:1.

Wykres 2. Złoto - GOLD interwał H4

FXMAG surowce złoto powyżej 1240$ - to już koniec spadków na xau/usd? gold złoto xau/usd 2

Nie wiesz dlaczegowyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot


Łukasz Stefanik

Analityk i Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk