• Odbierz prezent
Złoto- ponowne starcie w rejonie 1900 dolarów. Czy tym razem byki polegną?

Osoby, które oczekiwały, że wraz ze spadkami na indeksach giełdowych zobaczymy mocnych ruch wzrostowy na złocie, mogą być dzisiaj nieco zawiedzione. Okazuje się bowiem, iż ten metal szlachetny również uległ dzisiaj przecenie. Jak może się kształtować kurs złota w przyszłości?

Dlaczego złoto dzisiaj spada

Wielu inwestorów traktuje złoto jako bezpieczną przystań, dlatego mogą być dzisiaj mocno zdezorientowani. Spadek kursu złota jest porównywalny do zniżek na indeksach giełdowych. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ w pierwszym momencie kapitał ucieka ze wszystkich klas aktywów, natomiast w cenie pozostaje przede wszystkim dolar. Zupełnie inaczej powinno być w razie przedłużającej się wyprzedaży na rynku akcji oraz pozostałych instrumentów, uważanych za ryzykowne. Wtedy kapitał powinien ponownie napływać do cennego kruszcu.

Co dalej z notowaniami złota?

Od dłuższego czasu przedstawiam teorię, która zapowiada zejście kursu złota do 1800 dolarów lub nieco niżej. Jest to w moim przekonaniu idealne miejsce na zakończenie korekty. Wielu początkujących nie zdaje sobie sprawy z tego, że cofnięcia rynku są również pożądane przez grających na wzrosty. Wynika to z bardzo prostej przyczyny. Aby komfortowo prowadzić pozycję, trzeba mieć sensowne miejsce do ustawienia zlecenia obronnego stop loss. Zbyt duży kąt nachylenia zwyżki sprawia, że nie ma możliwości znalezienia racjonalnego miejsca dla takiego zabezpieczenia. Za cofnięciem w rejon 1800 dolarów stoi również dodatkowy argument. Jest to bowiem poziom szczytów z lat 2011-2012. Po obronie tego kluczowego wsparcia, do trendu wzrostowego z wielką ochotą dołączyłaby się duża ilość nowych inwestorów, a to jest niezbędne przy ruchach średnio oraz długoterminowych.

 Wykres: Kurs złota (10 lat)

Wykres: Kurs złota (10 lat)

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk