• Odbierz prezent
złoto ichimoku
Z artykułu dowiesz się:

Jak wygląda sytuacja techniczna na złocie w długim terminie

Wczorajsza decyzja FEDu sprawiła, że rosnący popyt na dolara przed konferencją się zatrzymał i powinna czekać nas teraz większa korekta jego wartości. To sprawia, że niezwykle ciekawym instrumentem na najbliższe tygodnie może być złoto. Przez ostatnie tygodnie w wyniku wzrostu dolara oglądaliśmy spadki na złocie, które mogły spowodować długoterminowe sygnały spadkowe. Po wczorajszej decyzji złoto odrobiło ostatnie straty i sytuacja w dłuższym terminie może się odwrócić. Zapraszam zatem na przegląd tego surowca.

 

 Złoto, DziennyFXMAG forex złoto pod linią trendu spadkowego 1

 

Przede wszystkim skupmy się na interwale dziennym, gdzie nie doszło w wyniku wczorajszych informacji do sygnałów spadkowych w długim terminie. Zamiast tego, od wczoraj złoto zyskało już w szczytowym momencie prawie 350 pipsów. To, na co warto zwrócić uwagę to linia trendu spadkowego, która ogranicza w tym momencie korektę spadków.

Przełamanie tej linii oznaczałoby techniczne potwierdzenie kolejne w tym roku fali wzrostowej na złocie. Ponadto taki scenariusz wpisywałby się w tworzoną od czerwca formację trójkąta, której przełamanie stawiałoby przed popytem cel w postaci ponad 600 pipsowych wzrostów od wybicia.

W przypadku wzrostów w najbliższych sesjach, technika Ichimoku prawdopodobnie potwierdzi wzrosty w postaci wygenerowania sygnału wybicia ceny z chmury, oraz złotego krzyża. Ponadto niewiele brakuje do tego, żeby linia Chikou span znalazła się ponad linią ceny, co potwierdzi możliwe wzrosty. Podsumowując – należy wykazać się w tym przypadku cierpliwością w potwierdzeniu wzrostów, aby wejść w rynek w odpowiednim momencie, natomiast trzeba przyznać, że sytuacja wydaje się jedną z ciekawszych w tym momencie na rynku.


Michał Łyko

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ekspert japońskiej metody inwestowania Ichimoku Kinko Hyo - jednej z najstarszych metod analizowania oraz konstrukcji wykresów. Na rynkach finansowych od ponad 3 lat.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk