• Odbierz prezent
Złoto i srebro- najlepsze inwestycje na nadchodzące czasy?

Pandemia koronawirusa ponownie zaczyna namacalnie dawać o sobie znać. Izrael został pierwszym krajem, który ponownie zdecydował się na lockdown, czyli „odcięcie się od świata”.

Złoto inwestycyjne

Kurs złota i srebra- nerwowość na rynku powinna sprzyjać bezpiecznym przystaniom

W czasach kryzysu oraz poważnych zawirowań na rynku, kapitał ucieka do najbezpieczniejszych inwestycji, mających na celu zachowanie wartości pieniądza w czasie. Za takie schronienie niewątpliwie uważane jest złoto, a dawniej również srebro. Niepokojące doniesienia z Izraela mogą być zapowiedzią nadchodzącej drugiej fali paniki związanej z pandemią koronawirusa. Gdyby faktycznie tak się stało, wtedy na rynkach finansowych ponownie zagościłaby czerwień. Beneficjentami takiej sytuacji byłoby złoto oraz srebro, do którego kapitał by uciekał.

Notowania złota i srebra- sytuacja techniczna

Zarówno złoto, jak i srebro, znajdują się obecnie w fazie korekty po bardzo dynamicznej fali wzrostowej, rozpoczętej w połowie marca 2020 roku. Co ciekawe, w obu tych przypadkach, skala spadków jest niewielka w porównaniu z rozmiarami wcześniejszego umocnienia. Takie zachowanie można interpretować, jako brak chętnych do pozbywania się tych kruszców lub duży popyt absorbujący całą pojawiającą się podaż. W takich okolicznościach, do kontynuacji wzrostów potrzebny jest jedynie jakiś pretekst. Kolejna fala pandemii koronawirusa wpisałaby się w ten scenariusz idealnie.

 Wykres 1: Kurs złota (1 rok)

Wykres 1: Kurs złota (1 rok)

Wykres 2: Kurs srebra (1 rok) 

Wykres 2: Kurs srebra (1 rok)

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Michał Sztabkowski

Student Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Analityk techniczny i aktywny trader, wykorzystujący w handlu strefy popytu i podaży oraz metodologię Price Action. Interesuje się psychologią inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk