• Odbierz prezent
Złoto i srebro- czy to już konie spadków?

Coraz więcej wątpliwości mają w ostatnim czasie inwestorzy czający się na dołączenie do średnioterminowego trendu wzrostowego na złocie oraz srebrze. Analitycy prześcigają się w wyznaczaniu kluczowych wsparć, a może się okazać, że korekta już za nami.

Sytuacja na złocie oraz srebrze

Od połowy marca obserwowaliśmy bardzo dynamiczną zwyżkę kursu złota oraz srebra. Jednak jak wiadomo, każdy nawet najsilniejszy trend, musi mieć korekcyjne cofnięcia, spowodowane realizacją zysków przez część inwestorów. Dokładnie z takim schematem mieliśmy do czynienia na początku sierpnia, a przecena trwa już prawie 2 miesiące. Nadchodzi jednak pytanie, czy aby najniższe ceny nie są już za nami? Jest to niezwykle trudne pytanie, jednak spróbujmy się nad nim pochylić.

Kurs złota i srebra- co mówi technika?

Z punktu widzenia analizy technicznej, oba te metale szlachetne (w kwestii srebra można polemizować, czy powinno zostać tak sklasyfikowane, czy powinniśmy mówić o metalu przemysłowym) są gotowe na kolejną falę wzrostową. Wynika to z faktu, iż na wykresie widnieją 3 falowe struktury korekcyjne. Oczywiście znacznie lepiej wygląda ona na srebrze, ponieważ mamy tam do czynienia z równością fal spadkowych. Jednak nie jest rzecz jasna warunek konieczny.

Wykres 1: Kurs złota (1 rok) 

Wykres 1: Kurs złota (1 rok)

 Wykres 2: Kurs srebra (1 rok)

Wykres 2: Kurs srebra (1 rok)

Czy warto już kupić złoto i srebro

Oczywiście nie odważę się na tak zdecydowaną opinię dotyczący decyzji transakcyjnej, ale wciąż podtrzymując swój pogląd, że warto mocno pilnować tego co dzieje się na srebrze. Natomiast w kwestii złota, wciąż liczę na realizację zakładanego od bardzo dawna scenariusza.

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk