• Odbierz prezent
Złoto- czy to już koniec straszenia spadkami? Trend jest nadal wzrostowy, ale te stop lossy warto aktywować

Złoto rewelacyjnie rozpoczęło nowy tydzień. Aktualna dzienna zwyżka wynosi około +2%, co doprowadza kurs złota do pułapu 1982 dolarów na uncję. Czy to oznacza, że korekta spadkowa jest już zakończona?

Trend wzrostowy na złocie jest niepodważalny

Pierwsze od czego należy zacząć spoglądając na wykres dowolnego instrumentu, to określenie trendu. W przypadku złota, nie mamy wątpliwości, iż znajduje się ono w długoterminowym trendzie wzrostowy. Taka analiza sprawia, że prędzej czy później powinniśmy oczekiwać jeszcze wyższych poziomów. Jednak nie oznacza to, że cena będzie nieustannie rosła do nieba. Korekty co jakiś czas muszą wystąpić, a po tak mocnym ruchu, mogą być one nawet głębsze niż to, co obserwowaliśmy w zeszłym tygodniu.

Czy kupować teraz srebro?

Kurs złota- jakie są ryzyka?

O ile w średnim i długim terminie, kurs złota ma przed sobą pozytywne perspektywy, o tyle w krótkim istnieje możliwość, iż ostatnia fala spadkowa nie wyczerpała jeszcze w pełni możliwości podaży. Warto w tym momencie zaznaczyć, że absolutnie nie oznacza to, iż powinniśmy myśleć o pozycjach short. Granie w kontrze do tak mocnej tendencji, to proszenie się o kłopoty. Jednak poziom 1800 dolarów i zlokalizowane w jego rejonie 3 szczyty z lat 2011 i 20012, są tak intuicyjne do usytuowania poniżej nich zleceń stop loss, że aż się prosi, aby je odpalić przed kolejną falą wzrostową.

 Wykres: Złoto (10 lat)

Wykres: Złoto (10 lat)

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk