• Sklep
  • Odbierz prezent
analiza złota
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku złota

Wczorajsze wystąpienie Janet Yellen silnie osłabiło dolara. Efekt słabej amerykańskiej waluty nie mógł nie mieć wpływu na rynek złota jak i na pozostałe rynki surowcowe. W przypadku złota "ostrożne" wystąpienie Janet Yellen mocno namieszało na wykresie ceny. Po tym jak w ubiegłym tygodniu cena wybiła się dołem z konsolidacji i w ostatnich dniach poruszała się poniżej poziomu 1225 słowa szefowej FED ponownie wprowadziły cenę złota w obszar wcześniejszej konsolidacji i ma ona sporo przestrzeni do ruchu w górę.

W tym momencie cena złota odnalazła pierwszy poziom oporu po silnej zwyżce i to tutaj możemy poznać odpowiedź na pytanie czy Janet Yellen tylko chwilowo uchroniła złoto od spadków czy dała żółtemu kruszcowi nową siłę do zwyżek.

Podwójna reakcja na poziom 1243,0 pozwala na rozpatrzenie formacji podwójnego wierzchołka. Po ewentualnym przebiciu poziomu 1234,5 możemy spodziewać się ruchu w dół aż do głównego wsparcia w ostatniej konsolidacji - 1225,0. Jeśli złoto będzie w stanie ponownie zejść poniżej poziomu 1225 to na główny plan powróci średnioterminowy scenariusz spadkowy.

 

Wykres 1. Złoto - H1

FXMAG forex złoto - czy yellen dała kruszcowi nowe życie? 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk