• Odbierz prezent
mbank Getin Idea Bank Pekao PKO BP Millennium PZU CCC JSW

Wtorkowa sesja na GPW rozpoczęła się na lekkim plusie. Indeks WIG20 rośnie o 0,47%, a indeks szerokiego rynku WIG o 0,36%.

W pierwszych godzinach handlu na GPW akcje największych polskich banków PKO BP i Pekao są notowane na lekkim plusie. Cena akcji PKO BP rośnie o 0,57%, a Pekao o 0,39%. Kurs akcji największego polskiego ubezpieczyciela PZU także jest dzisiaj notowany na symbolicznym plusie o 0,24%.

Wśród warszawskich blue chipów największym wzrostem wyróżnia się mBank, którego cena akcji rośnie o 5,5%. Obecnie inwestorzy płacą za akcje mBanku 346 zł. Spośród największych spółek  na dzisiejszej sesji wyróżnia się także spółka obuwnicza CCC, której kurs rośnie o 3,41%.

Po czerwonej stronie rynku wśród warszawskich blue chipów największym spadkiem wyróżnia się JSW. Obecnie inwestorzy płacą za akcję JSW 23,68 zł, co stanowi spadek o 1,66%.

Wśród spółek energetycznych wyróżnia się Enea ze wzrostem o 1,34%. Cena akcji PGE natomiast dzisiaj spada o 0,51%. Tauron jest notowany na symbolicznym minusie o 0,13%, a Energa o 0,15%.

Spółka PGNiG jest obecnie notowana na niewielkim plusie o 0,37%.

Akcjonariusze Getin Holding mają dzisiaj powody do zadowolenia . Po wczorajszej publikacji wyników finansowych, na wtorkowej sesji kurs akcji spółki obecnie wynosi 1,51 zł, co stanowi wzrost o 6,81%. Na początku sesji inwestorzy najwięcej płacili za akcję Getin Holding 1,64 zł. Pozostałe spółki z grupy Leszka Czarneckiego Idea Bank i Getin Noble Bank także znalazły się na plusie. Cena akcji Idea Banku rośnie o 2%, a Getin Noble Banku o 1,37%.

Czytaj także: Getin Holding w końcu z zyskiem kwartalnym

Spółka Getin Holding opublikowała w poniedziałek 23 września wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 r. Okazały się one znacznie lepsze niż rok temu, głównie ze względu na potężną stratę poniesioną w drugim kwartale zeszłego roku. W tym roku Getin Holding uzyskał ponad 36 mln zysku netto. Wyniki fina.. Czytaj
Getin Holding w końcu z zyskiem kwartalnym

Po ostatnich mocnych spadkach, Bank Millennium jest dzisiaj notowany po zielonej stronie rynku. Obecnie inwestorzy płacą za akcję Millennium 5,91 zł, co stanowi wzrost o 0,77%.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk