• Odbierz prezent
JSW PGNiG Idea Bank Getin Millennium PKO BP Pekao PZU XTB

Wzrostami rozpoczęła się piątkowa sesja na GPW. Indeks WIG20 rośnie o około 1%, podobnie jak indeks szerokiego rynku WIG.

W pierwszych godzinach handlu na GPW najmocniej rośnie kurs akcji JSW. Cena akcji spółki w tym momencie wynosi 21,08 zł, co stanowi wzrost o 4,88%. Jedną z najmocniej rosnących dzisiaj spółek jest także PGNiG. Obecnie za akcje spółki inwestorzy płacą 4,55 zł, co stanowi wzrost o 3,13%.

W pierwszej połowie piątkowej sesji na GPW wśród największych banków najmocniej rośnie Alior Bank. Obecnie cena akcji wynosi 36,78 zł, co stanowi wzrost o 2,62%.

Na plusie jest dzisiaj także notowany największy polski bank PKO BP. W tym momencie cena akcji PKO BP wynosi 37,50 zł, co stanowi wzrost o 0,91%. Drugi największy polski bank Pekao rośnie dzisiaj o 0,90%. Obecnie za akcje Pekao inwestorzy płacą 101,15 zł.

Po wczorajszym mocnym spadku, na piątkowej sesji po zielonej stronie rynku znalazł się Bank Millennium. W tym momencie za akcje Millennium inwestorzy płacą 5,49 zł, co stanowi wzrost o 3,58%.

Po wczorajszej udanej sesji Idea Bank kontynuuje wzrost. Kurs akcji banku rośnie o 10%. Obecnie cena akcji Idea Banku wynosi 2,87 zł. Kurs akcji Getin Holding znajduje się na mocnym plusie o 5,78%.

Na solidnym plusie znajduje się kurs akcji największego polskiego ubezpieczyciela PZU. W tym momencie cena akcji PZU wynosi 36,48 zł, co stanowi wzrost o 1,79%.

Akcje brokera XTB także znalazły się dzisiaj na sporym plusie. W ostatnich dniach kurs akcji spółki poruszał się w przedziale między 3,05 zł a 3,17 zł. Na dzisiejszej sesji cena akcji XTB wynosi 3,24 zł, co stanowi wzrost o 3,18%.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk