• Odbierz prezent
Zespół Pyramid Games objęty Programem Motywacyjnym

Zarząd notowanej na NewConnect spółki Pyramid Games, podpisał umowy z uczestnikami Programu Motywacyjnego przyjętego na lata 2020-2023. W jego ramach maksymalnie 30 członków zespołu obejmie akcje spółki, pod warunkiem spełnienia poszczególnych celów związanych z jego realizacją. Założeniem Programu jest finalizacja co najmniej 6 projektów oraz wypracowanie zysku netto w wysokości 10 mln zł w latach 2020-2022.

- Regulamin Programu Motywacyjnego został uchwalony w sierpniu 2020 roku. Kluczowe cele Programu to finalizacja produkcji naszych gier w wersji na PC i inne platformy oraz wypracowanie zysku netto na poziomie co najmniej 3 mln zł do końca 2021 roku. Trzecim założeniem jest osiągnięcie sumarycznego zysku netto w wysokości 10 mln zł w latach 2020-2022. Przyznanie akcji uczestnikom Programu nastąpi w ramach poszczególnych celów i transz w 2023 roku oraz po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego spółki za rok obrotowy 2022. Konsekwentnie pracujemy nad tym, aby pokazać solidne przychody ze sprzedaży gier, nad którymi aktualnie pracujemy – mówi Jacek Wyszyński, prezes zarządu Pyramid Games.

Program Motywacyjny zakłada ustalenie okresu lock-up dla obejmowanych akcji, w którym uczestnicy nie będą mieć możliwości ich sprzedaży. Ustalenie mierzalnych celów ma pomóc spółce skoncentrować się na najbardziej istotnych obszarach działalności z perspektywy finansowej.

- Program jest gratyfikacją i mobilizacją do efektywnej pracy dla kluczowych członków naszego zespołu, a także swego rodzaju zapewnieniem dla inwestorów, że nie zamierzamy spoczywać na laurach i tym samym stawiamy na intensywny rozwój i wzrost. Mamy nadzieję, że takie działanie przełoży się na zbudowanie silnej i rozpoznawalnej marki Pyramid Games na konkurencyjnym rynku gier wideo, a tym samym na zadowalającą sprzedaż naszych gier w perspektywie długookresowej – mówi Jacek Wyszyński.

Produkcje studia koncentrują się na tematyce związanej z odkrywaniem nieznanego i zdobywania wiedzy. Wśród nich największą uwagę graczy przyciąga Occupy Mars: The Game. Symulator przetrwania na Czerwonej Planecie to niejedyna pozycja w portfolio spółki, która znajduje się na liście najbardziej oczekiwanych gier na platformie Steam. Pyramid Games pracuje aktualnie również nad takimi grami jak Dinosaur Fossil Hunter, Castle Flipper, ZooKeeper czy Farming Life.

W harmonogramie premier na kolejne lata znajdują się takie tytuły jak Urban Explorer, Kingslayer Tactics, Soyuz Constructors, Car Mechanic Manager 2022 czy CEO Slayer.

W zakresie bieżącej działalności operacyjnej zespół studia realizuje program badawczo-rozwojowy OpenCoOp, w ramach którego zamierza wprowadzić tryb rozgrywki wieloosobowej do swoich gier.

Ponadto w styczniu bieżącego roku został uruchomiony nowy sezon Pyramid Games Academy, autorskiego programu szkoleniowego, w ramach którego młodzi twórcy gier zdobywają umiejętności pod okiem doświadczonych ekspertów spółki.

W drugiej połowie lutego Pyramid Games planuje premierę dodatku Perseverance Rover DLC do swojej autorskiej gry Rover Mechanic Simulator.

O Pyramid Games:

Pyramid Games to działające od 2012 roku studio, zajmujące się tworzeniem gier komputerowych. Zespół Pyramid Games tworzą pasjonaci nauki i Science-Fiction, dlatego produkcje spółki nastawione są na kierunek popularnonaukowy - gry koncentrują się na tematyce odkrywania nieznanego i zdobywania wiedzy. Najbardziej oczekiwanym tytułem jest symulator przetrwania na Czerwonej Planecie – Occupy Mars: The Game.

Od sierpnia 2020 r. akcje spółki są notowane na rynku NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk