• Odbierz prezent
Zespół Monero blokuje dostęp do blockchaina Ricardo Spagniemu

Główny zespół deweloperów Monero zainicjował silne środki w zakresie dostępu do blockchaina po aresztowaniu byłego głównego dewelopera Monero Riccardo Spagni, znanego jako Fluffypony.

Do aresztowania doszło w zeszłym miesiącu w Nashville w stanie Tennessee. Spagnowa został oskarżony o oszustwo popełnione w latach 2009-2011 w RPA.

Choć z pewnością nie ma to żadnego związku z siecią Monero, deweloperzy wciąż podejmują środki zapobiegawcze. Deweloper Monero Jeremie Dubois-Lacoste lub binaryFate był pierwszym, który zareagował na tę wiadomość. W serii tweetów we wtorek, 3 sierpnia, binaryFate zauważył:

W świetle tego, że @fluffypony jest offline i w areszcie, główny zespół Monero usunął wszystkie jego uprawnienia administratora i zapisu nad repozytoriami Monero. Właśnie przeniosłem również 5577 XMR z funduszu ogólnego do innego portfela, do którego nie ma dostępu. Widzę to jako prawdopodobny środek tymczasowy. W każdym razie, w międzyczasie sam będę odpowiedzialny za zaostrzenie wszelkich problemów bezpieczeństwa wynikających z obecnej sytuacji.

Twórca Monero wyraźnie wspomniał o powodach usunięcia dostępu. Uważa on, że władze mogą wywierać presję na Fluffypony’ego, gdy ten przebywa w areszcie. Istnieje więc obawa, że może on ujawnić im istotne szczegóły dot. projektu.

Amerykańscy regulatorzy szukają sposobów, aby dostać się do skoncentrowanej na prywatności sieci Monero. Uważają oni, że kryptowaluta XMR jest podstawą do przeprowadzania nielegalnych transakcji. W związku z tym uważają, że XMR może zaszkodzić bezpieczeństwu narodowemu kraju.

Fluffypony nazywa to nieporozumieniem

Riccardo Spagni aka Fluffypony skontaktował się ze społecznością Monero za pośrednictwem Twittera swojej żony Saskii Pagni. W wiadomości od Fluffypony czytamy:

Niestety, z powodu nieporozumienia w odniesieniu do ustalenia dat sądowych w starej sprawie, którą nieustannie próbuję rozwiązać od 2011 roku. Zostałem zatrzymany za obrazę sądu i obecnie oczekuję na ekstradycję. Mam nadzieję, że w krótkim czasie uda mi się wyjaśnić to nieporozumienie. W międzyczasie moje sprawy biznesowe będą kontynuowane pod kierownictwem moich partnerów.

Jego prawnicy potwierdzili również, że aresztowanie było spowodowane tym, że Spagni nie stawiał się w sądzie w wyznaczonych terminach. W aktach zaznaczono, że powodem niestawienia się w terminie jest pandemia COVID-19 oraz istniejące u Spagniego schorzenia.

Obecnie Spagni znajduje się w areszcie Prokuratora Generalnego USA. Co ciekawe, okazuje się, że niedawne aresztowanie Spagniego nie jest spowodowane żadnymi przestępstwami związanymi z kryptowalutami. Fluffypony stoi przed zarzutami kradzieży ponad 100 000 USD od swojego byłego pracodawcy, Cape Cookies.

Zarzuca mu się również generowanie fałszywych faktur od fikcyjnych podmiotów, a następnie kierowanie płatności na swoje osobiste konta bankowe.

BeInCrypto Polska - Zespół Monero blokuje dostęp do blockchaina Ricardo Spagniemu


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk