• Sklep
  • Odbierz prezent
Zerknij na jena
Z artykułu dowiesz się:

- Na co zwrócić uwagę przy inwestowaniu w oparciu o czynniki makroekonomiczne?
- Dlaczego w przypadku Japonii szczególnie ważna jest polityka pieniężna i działanie banku centralnego?

Forex w mijającym roku nie był tak dynamicznym rynkiem, za jaki przyszło się go uważać. Coraz większe obostrzenia regulacyjne nakładane na brokerów powodują, że my (inwestorzy indywidualni) również powinniśmy dostosować się do nowych reguł. oznacza to jedno: należy poszukać instrumentu, na którego zmiany makroekonomiczne wpływają w sposób ciągły, powodujący powstanie wyraźnych tendencji – czy to byczej czy niedźwiedziej. Na co zatem zwrócić uwagę w 2017 roku?

 

Istotny czynnik w poszukiwaniu idealnego trendowego instrumentu stanowi polityka banku centralnego danego kraju. W naszym przypadku musi być ona stabilna. Wszystko po to, żeby przy ewentualnych zmianach otoczenia makroekonomicznego na świecie waluta ta stanowiła bezpieczną przystań albo w najgorszym wypadku powstały na niej trend był ciągły, niezaburzany przez politykę monetarną. [...]

 

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Paweł Augustyn

Współzałożyciel oraz redaktor magazynu FXMAG. Współtwórca projektu TradingDot. Wiceprezes zarządu InField Group oraz członek zarządu FXMAG. Absolwent Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Od 2007 r. aktywny inwestor na rynkach finansowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk