• Odbierz prezent
Zeneris Projekty 20 kwietnia rozpoczyna emisję akcji i planuje pozyskać do 3 mln zł

Zeneris Projekty S.A., dostawca kompleksowych usług z zakresu instalacji fotowoltaicznych i hydroenergetycznych, 20 kwietnia rozpoczął emisję akcji, z które planuje pozyskać łącznie kwotę 3 mln zł. Pierwsza transza rozpoczęła się 20 kwietnia, skierowana jest do większych inwestorów. Od 27 kwietnia zapisy będą przyjmowane w II transzy na platformie Crowdconnect.pl, na której dzisiaj zostały zaprezentowane informacje o warunkach nabycia akcji. Środki inwestorów zostaną przeznaczone na realizację planów rozwojowych spółki - wzrost skali realizowanych inwestycji PV, przeprowadzenie potencjalnych akwizycji podmiotów z branży, przygotowanie dokumentacji na 1 do 3 farm fotowoltaicznych, a także rozszerzenie oferowanych produktów m.in. o rozwiązania magazynujące energię. Firmą inwestycyjną świadczącą usługę oferowania akcji jest Dom Maklerski INC S.A. W bieżącym roku spółka planuje debiut na rynku NewConnect.

Zeneris Projekty to spółka z 14-letnim doświadczeniem w przygotowywaniu, projektowaniu i realizacji inwestycji fotowoltaicznych i hydroenergetycznych w branży OZE. Klientami strategicznymi firmy są przedsiębiorstwa. Oferuje ona kompleksową usługę realizacji inwestycji, w skład której wchodzą: bezpłatny audyt energetyczny, opracowanie koncepcji i projektu, pomoc w uzyskaniu pozwoleń administracyjnych, realizacja przez podmioty, z którymi spółka współpracuje i wsparcie w pozyskaniu finansowania. W przeszłości firma Zeneris Projekty współpracowała z takimi podmiotami jak Ikea, Volkswagen, Tauron Ciepło, Energa Wytwarzanie, czy miasta Poznań, Wrocław, Gdańsk. Dotychczas firma zrealizowała niemal 300 projektów hydro i fotowoltaicznych.

Emisja obejmuje do 229.010akcji serii B o łącznej wartości 3 mln zł. Warunki składania zapisów, wraz z dokumentem ofertowym, zostały zaprezentowane na platformie CrowdConnect.pl oraz stronie spółki emisja.zenerisprojekty.pl. Spółka planuje przeprowadzenie emisji nowych akcji w dwóch etapach. Pierwszy z nich rozpoczął się dzisiaj, tj. 20 kwietnia i skierowany jest do większych inwestorów, natomiast drugi w formule crowdinvestingu rozpocznie się 27 kwietnia i będzie dedykowany wszystkim inwestorom. Jednorazowy zapis na akcje w ramach drugiej transzy może wynosić minimalnie 2.489,00 zł i maksymalnie 25.021,00 zł. Celem minimalnym jest pozyskanie 2 mln zł, maksymalnym: 3 mln zł.

- Dzisiaj rozpoczynamy emisję publiczną akcji, z której pozyskane środki pomogą przyspieszyć nasz wzrost w obszarze fotowoltaiki. Obserwując zmiany w polskim sektorze energetycznym, sektor OZE w naszej ocenie ma przed sobą bardzo dobre perspektywy, szczególnie w wybranych obszarach jak magazynowanie energii, na które stawiamy. Liczymy, że uda nam się zdobyć zaufanie inwestorów, przedstawiając im nasze plany rozwojowe i atrakcyjne perspektywy. Chcemy pokazać, że jesteśmy spółką, która działa nie tylko w popularnym segmencie rynku PV tj. dostaw i montażu instalacji, ale również w obszarze projektowym,
w którym mamy wieloletnie kompetencje - mówi Mariusz Kostrzewa, Prezes Zarządu Zeneris Projekty S.A.

Środki z emisji akcji zostaną wydatkowane na dalszy wzrost skali działalności poprzez realizację kolejnych kontraktów z klientami z sektora przedsiębiorstw. Spółka rozważa także przeprowadzenie akwizycji firm z branży fotowoltaicznej (oferujących usługi projektowe oraz dostaw i montażu instalacji PV), położonych głównie w centralnej i wschodniej części kraju. Zeneris Projekty planuje również rozszerzyć portfolio usług w realizowanych inwestycjach, m.in. o instalacje związane z magazynowaniem energii oraz rozwiązania hybrydowe łączące energię pozyskiwaną z instalacji PV i hydroenergetycznych.

W ostatnim czasie firma poinformowała zaawansowanych rozmowach dążących do podpisania umowy o wartości 2,97 mln zł netto z firmą PPH Ubój i Przetwórstwo Indyka Joanna Giżewska-Chrząszcz. W ramach otrzymanego zamówienia Zeneris Projekty zajmie się budową instalacji fotowoltaicznej o mocy 0,45 MWh wraz z wolnostojącym kontenerem - magazynem energii o pojemności 0,22 MWh i niezbędną infrastrukturą. Spółka odpowiada również za wykonanie przyłączenia do sieci elektroenergetycznej elektrowni fotowoltaicznej i przebudową rozdzielnicy nN. Okres gwarancji przedsięwzięcia wyniesie 12 lat.

- W ostatnim czasie rozszerzamy działalność realizując zamówienia na inwestycje związane z magazynowaniem energii czy też projekty wykorzystujące rozwiązania hybrydowe, jednak naszymi głównymi obszarami biznesowymi nadal pozostaną hydroenergetyka i fotowoltaika. Obecność na rynku publicznym wzmocni naszą wiarygodność, transparentność i pozycję w sektorze odnawialnych źródeł energii, dlatego wejście naszej spółki na rynek NewConnect jest naturalnym etapem rozwoju firmy. Jesteśmy świadomi własnych możliwości, zasobów i know-how, dlatego planujemy debiut jeszcze w tym roku - dodaje Mariusz Kostrzewa.

Wzrost skali działalności owocuje rosnącym pipeline projektów. Spółka prowadzi rozmowy na umowy o łącznej wartości ponad 70 mln zł (blisko 7 tys. kW zostało zaofertowanych, dla kolejnych 17 tys. kW prowadzone są rozmowy i negocjacje).

***

O spółce:

Zeneris Projekty S.A. posiada ponad 14-letnie doświadczenie w przygotowaniu, projektowaniu i realizacji instalacji odnawialnych źródeł energii. Zespół Zeneris Projekty to wysoko wykwalifikowana grupa fachowców z wieloletnim doświadczeniem w branży energii odnawialnej. Spółka realizuje dla swoich klientów inwestycje w hydroenergetykę oraz w instalacje fotowoltaiczne. Równocześnie Zeneris jest też biurem projektowym w zakresie budownictwa wodnego. Posiadają bogate doświadczenie w przygotowywaniu projektów OZE dla firm i samorządów. W swoim portfelu ma wykonane dokumentacje zarówno na farmy fotowoltaiczne, jak również projekty o mniejszych mocach i projekty prosumenckie, których realizacją zajmuje się od 2018 roku. Firma zajmuje się również projektowaniem zabezpieczeń przeciwpowodziowych dla samorządów i obiektów przemysłowych.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk