• Odbierz prezent
Zdecydowanie niższa aktywność na kontraktach futures na WIG20

Wczorajsze notowania na krajowym rynku przebiegały bardzo spokojnie. Dla FW20 po lekko niższym otwarciu, z bardzo niewielkimi odchyleniami kurs z początkowym poziomem dotrwał do końca sesji.

Niższa aktywność pokrywa się z sezonem wakacyjnym co oprócz zmienności notowań sygnalizuje wyraźnie słabszy wolumen ostatnich sesji. Na wykresie dziennym notowania są bardzo blisko podstawy ponad trzymiesięcznego kanału wzrostowego. Dla krótszej obserwacji jest podtrzymany trend boczny i rośnie ryzyko, że to on zdominuje najbliższe notowania co wiązałoby się także z naruszeniem dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Na MACD jest nadal aktywny sygnał sprzedaży. Dla spółek indeksu bazowego lepsze zachowanie spółek energetycznych i górniczych nie jest w stanie zdominować niemrawego zachowania sektora finansowego, który ma większościowy udział w indeksie.

Na wykresie 60-min kurs lekko obsuwa się, ale na wskaźnikach jak MACD i RSI była widoczna próba odwrotu w ostatnich godzinach notowań. Na giełdach zagranicznych swoją przewagę ponownie pokazały tzw. spółki wzrostowe, indeks Nasdaq osiągnął w cenach zamknięcia nowe maksimum cenowe. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy implikuje neutralny, lekko wzrostowy początek notowań dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę odczyt o nowych zasiłkach dla bezrobotnych w US. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Zdecydowanie niższa aktywność na kontraktach futures na WIG20 - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk