• Odbierz prezent
Zbliża się głosowanie dotyczące Brexitu - funt brytyjski (GBP) niestabilny

Po kilku bogatych w dane makroekonomiczne tygodniach, ostatnie dni nie przyniosły większych nowości. Po pozytywnych wynikach szczepionki spółki Pfizer i BioNTech z ubiegłego tygodnia pojawiły się kolejne optymistyczne informacje. Firma Moderna również ogłosiła pozytywne wyniki swoich badań nad szczepionką. Według spółki ich szczepionka przeciwko koronawirusowi ma 95% skuteczności.

Kolejnym ważnym wydarzeniem tego tygodnia było posiedzenie Rady Europejskiej, które rozpoczęło się w czwartek. Głównym tematem posiedzenia była pandemia i wspólne działanie przeciwko niej. Poruszono także dwa ważne tematy gospodarcze, jakimi są Europejski Fundusz Ratunkowy i Brexit. Negocjatorzy Brexitu powinni podać swoją końcową decyzję w ciągu kilku następnych dni, w czasie których musi zostać potwierdzone porozumienie. W innym przypadku dojdzie do twardego Brexitu, ponieważ zabraknie czasu na podpisanie umowy z porozumieniem. Twardy Brexit nie tylko zaszkodziłby gospodarce europejskiej, ale zwłaszcza gospodarce brytyjskiej. Prawdopodobnie, wywołałby sporo zamieszania we wzajemnym handlu, które trwałoby co najmniej kilka miesięcy.

Funt brytyjski w piątek i na początku następnego tygodnia może być w związku z powyższym stosunkowo niestabilny.


Akcenta

AKCENTA to międzynarodowa instytucja płatnicza, oferująca obsługę transakcji walutowych dla firm zajmujących się eksportem i importem.AKCENTA specjalizuje się w wymianie walut, realizacji płatności zagranicznych i transakcjach zabezpieczających kursy walut. Przewagami AKCENTY wobec banków są bardzo dobre oferowane kursy walut, które każdy Klient może negocjować, niskie opłaty za przelewy międzynarodowe oraz bezpłatne rachunki. Przewagą AKCENTY wobec kantorów internetowych jest specjalizacja w kierunku obsługi firm i pełna oferta usług walutowych uwzględniających potrzeby przedsiębiorstw, w tym transakcje z rynku terminowego (forwardy).AKCENTA działa na rynkach finansowych od ponad 20 lat, obecnie w 7 krajach Europy: w Czechach, Francji, Niemczech, Polsce, Rumunii oraz na Słowacji i Węgrzech. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk