• Odbierz prezent
get back kąkolewski KNF

16 kwietnia 2018 roku na wniosek Komisji Nadzoru Finansowego skierowano żądania o zawieszeniu notowań wszelakimi instrumentami finansowymi wyemitowanymi przez GetBack SA. Działanie to wiąże się z fałszywą informacją o zaangażowaniu PFR i PKO BP w finansowanie spółki GetBack

 

Zdementowane informacje

Tego samego dnia, krótko po publikacji komunikatu GetBack o pozytywnym zaangażowaniu PFR i PKO BP w rozmowy inwestycyjno-kredytowe, na wartość 250 mln złotych, zaangażowane instytucje podważyły komunikat spółki. Polski Fundusz Rozwoju poinformował, że nie prowadzi rozmów z GetBack SA, podobny komunikat kierownik zespołu prasowego i analiz PKO BP zdementował informacje podawane przez GetBack.

 

Ustalenia faktyczne

Z informacji podanych w komunikacie KNF wynika jednoznacznie, że instytucje zdementowały komunikat spółki GetBack. Dodatkowo działanie GetBack zostało uznane za potencjalnie szkodliwe dla rynku, a także mogące wprowadzać w błąd akcjonariuszy. Urząd KNF zapewnił, że dokona wszelakich starań, by wyjaśnić sytuację, jak najszybciej, przywracając notowania instrumentami finansowymi spółki.

 

Historia

Całość historii spółki GetBack można prześledzić, rozpoczynając od informacji o debiucie, następnie warto przyjrzeć się początkowym wątpliwościom i nieścisłościom w wypowiedzi prezesa. Ostatnim etapem, który wzbudził duże kontrowersje była utrata inwestora i finalny komunikat o finansowaniu przez PFR i PKO BP


Szymon Maj

Działacz społeczny, autor. Zwolennik analizy fundamentalnej, przy jednoczesnej obserwacji wartości wolumenu. Po godzinach baczny obserwator społecznego aspektu giełdy.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk