• Odbierz prezent
KNF blokuje obrót akcjami GetBack

16 kwietnia 2018 roku na wniosek Komisji Nadzoru Finansowego skierowano żądania o zawieszeniu notowań wszelakimi instrumentami finansowymi wyemitowanymi przez GetBack SA. Działanie to wiąże się z fałszywą informacją o zaangażowaniu PFR i PKO BP w finansowanie spółki GetBack

 

Zdementowane informacje

Tego samego dnia, krótko po publikacji komunikatu GetBack o pozytywnym zaangażowaniu PFR i PKO BP w rozmowy inwestycyjno-kredytowe, na wartość 250 mln złotych, zaangażowane instytucje podważyły komunikat spółki. Polski Fundusz Rozwoju poinformował, że nie prowadzi rozmów z GetBack SA, podobny komunikat kierownik zespołu prasowego i analiz PKO BP zdementował informacje podawane przez GetBack.

 

Ustalenia faktyczne

Z informacji podanych w komunikacie KNF wynika jednoznacznie, że instytucje zdementowały komunikat spółki GetBack. Dodatkowo działanie GetBack zostało uznane za potencjalnie szkodliwe dla rynku, a także mogące wprowadzać w błąd akcjonariuszy. Urząd KNF zapewnił, że dokona wszelakich starań, by wyjaśnić sytuację, jak najszybciej, przywracając notowania instrumentami finansowymi spółki.

 

Historia

Całość historii spółki GetBack można prześledzić, rozpoczynając od informacji o debiucie, następnie warto przyjrzeć się początkowym wątpliwościom i nieścisłościom w wypowiedzi prezesa. Ostatnim etapem, który wzbudził duże kontrowersje była utrata inwestora i finalny komunikat o finansowaniu przez PFR i PKO BP


Szymon Maj

Działacz społeczny, autor. Zwolennik analizy fundamentalnej, przy jednoczesnej obserwacji wartości wolumenu. Po godzinach baczny obserwator społecznego aspektu giełdy.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk