• Sklep
  • Odbierz prezent
Zaskakujący ruch na parach z CAD
Z artykułu dowiesz się:

- Czy ruch na parach z CAD miał jakieś uzasadnienie w kalendarzu ekonomicznym

Dziś rano traderzy po otwarciu platformy mogli przeżyć nie małe zdziwienie, a patrząc na dzisiejszą datę niektórym mogło nawet szybciej zabić serce. O 7:30 czasu polskiego mieliśmy do czynienia z silnym ruchem na parach z dolarem kanadyjskim. Były one o tyle zaskakujące, że w tym czasie kalendarz ekonomiczny był pusty.

 

Wspomniany ruch bardzo zaskoczył traderów, a sieć rozgorzała dyskusjami na temat możliwych powodów. Kalendarz ekonomiczny dla Kanady jest pusty o tej porze, gdyż dane dla tego kraju wychodzą najczęściej o 14:30 czasu polskiego, razem z odczytami dla USA.

Na parze USDCAD ruch w ciągu niespełna 2 minut osiągnął zasięg 130 pipsów, czyli tyle ile niejednokrotnie podczas odczytów amerykańskich NFP. Na EURCAD zasięg miał ponad 140 pipsów, a na GBPCAD ponad 180.

 

Wykres 1. USDCAD M15

FXMAG forex zaskakujący ruch na parach z cad 1

 

Na powyższym obrazku widzimy, że ruch towarzyszył wybiciu z konsolidacji w zakresie 1,434-1,44. Nowy szczyt został utworzony na poziomie 1,453. Obecnie kurs USDCAD znajduje się na najwyższych poziomach od 13 lat.

Wystrzał kursu mógł niektórym inwestorom napędzić niemałego stracha, zważywszy na fakt, że dziś mija dokładnie rok, od kiedy SNB uwolnił kurs franka, co spowodowało olbrzymie ruchy na rynkach.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk