• Odbierz prezent
Zaskakująco dobra postawa kryptowaluty bitcoin (BTC). Czy to zapowiedź kolejnego rajdu

Nie był to zbyt dobry tydzień na tradycyjnych rynkach finansowych. Mocne spadki obserwowaliśmy na srebrze, złocie, indeksach giełdowych. Jak w takim razie prezentował się kurs bitcoina w tak niesprzyjających warunkach?

Bitcoin (BTC) zaskoczył stabilnością

Kryptowaluta bitcoin (BTC) jest synonimem ryzyka. Inwestowanie w bitcoina wiąże się z akceptacją ogromnej zmienności. Jednak w przeszłości, zanim jeszcze Wall Street przejęła nad nim kontrolę, kurs bitcoina potrafił się poruszać w całkowitym oderwaniu od standardowych klas aktywów. Natomiast te czasy minęły już bezpowrotnie, a kryptowaluta bitcoin porusza się zgodnie z rytmem amerykańskich indeksów. Tym bardziej zadziwiająca jest postawa króla kryptowalut, który w obecnym tygodniu zachowywał się zaskakująco stabilnie. Zaliczył oczywiście przecenę, ale jest ona wręcz kosmetyczna w porównaniu do niektórych indeksów, na których skala załamania wyniosła 6% w ciągu 5 dni sesyjnych.

Sytuacja na kryptowalucie bitcoin (BTC)

Spoglądając na wykres kryptowaluty bitcoin (BTC) w interwale tygodniowym, możemy zauważyć długi dolny cień ostatniej świecy. Jest to bardzo pozytywny sygnał, świadczący o wejściu w rynek kupujących. Ma on tym większą wartość, że powstał przy ewidentnie niesprzyjających warunkach na globalnych rynkach finansowych. Oznacza to, że coraz lepiej wygląda obrona wsparcia zlokalizowanego w rejonie okrągłego poziomu 10000 punktów. Dopóki kurs bitcoina znajduje się powyżej tej zapory popytowej, przewagę mają rynkowe byki. Obecne kryptowaluta bitcoin (BTC), znajduje się na pułapie 10732 dolarów.

 Wykres: Kurs bitcoina (2 lata)

Wykres: Kurs bitcoina (2 lata)

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk