• Odbierz prezent
Zaskakujące fakty na temat bitcoina, które powinieneś znać. Potężne wzrosty największej kryptowaluty
fot. unsplash.com

Wiele osób handluje kryptowalutami, nie znając nawet podstaw na ich temat. Jeśli wejdziesz w świat handlu walutami cyfrowymi bez pełnej wiedzy, będzie to dla Ciebie całkowita porażka.

Po pierwsze, musimy zrozumieć, że kryptowaluty są bardzo skomplikowane. Jednym z najważniejszych powodów, dla których ludzie boją się inwestowania pieniędzy w waluty cyfrowe, są ich wysokie wahania. Ceny kryptowalut cały czas spadają i rosną, co czyni je bardzo niestabilnym aktywem do inwestowania. Równocześnie jest to również obecnie jeden z najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy. Ze względu na wahania cen jest to najlepsza opcja, jaką możesz wybrać, licząc na szybki, acz niepewny zysk. Handel kryptowalutami nie należy do najłatwiejszych. Musisz być świadomym inwestorem, aby handlować w najlepszy możliwy sposób.

Nawet jeśli od wielu lat inwestujesz w waluty cyfrowe, z pewnością jest wiele rzeczy dotyczących kryptowalut, o których nadal nie wiesz. Najpopularniejsza waluta cyfrowa to oczywiście bitcoin. Jednym z najważniejszych powodów, dla których jest on obecnie modny na całym świecie, jest to, że ma bardzo wysoką cenę. Aby w świadomy sposób handlować bitcoinem i innymi kryptowalutami, musisz być świadomy wszystkich faktów dotyczących największej z walut cyfrowych. Pomogą Ci one w rozsądnym inwestowaniu.

Zobacz też: Kurs Bitcoina wystrzelił! Czy BTC ma szansę na bicie kolejnych rekordów? Czy regulacje rynku krypto zatrzymają notowania najważniejszej waluty cyfrowej? Zobacz komentarz

Istotne fakty dotyczące bitcoina, które powinien znać każdy inwestor

Istnieje wiele faktów dotyczących bitcoina, o których nie wie wielu inwestorów. Jeśli nie możesz się doczekać zainwestowania swoich pieniędzy w bitcoina, musisz dobrze znać wszystko, co jest z nim związane. Kiedy już wiesz wszystko o jakiejkolwiek kryptowalucie, możesz wykorzystać ją w najlepszy możliwy sposób, a także odpowiedzieć na pytania zadawane przez mniej świadomych inwestorów. Niektóre z podstawowych faktów, które musisz wiedzieć o kryptowalutach, takich jak bitcoin, podano poniżej. Przeczytaj je uważnie, aby dobrze je zrozumieć.

Czy kiedykolwiek czytałeś, że 20 proc. wszystkich bitcoinów na rynku utknęło gdzieś, skąd nie można ich użyć? 20 proc. całkowitej kwoty bitcoinów to 3,76 miliona bitcoinów, a jego wartość to 190 miliardów dolarów. Nie jest to mała kwota, a teraz wszystko jest bezużyteczne, ponieważ utknęło w prywatnych portfelach oraz na różnych portalach.

Czy wiesz o liczbie transakcji, które miały miejsce do tej pory podczas handlu bitcoinami? Do tej pory odbyło się ponad 668 milionów transakcji w sieci bitcoin. Jest to imponująca liczba. Pokazuje ona, że bitcoin jest najpopularniejszą kryptowalutą, a zatem jest szeroko stosowany na całym świecie Za jednego bitcoina trzeba już zapłacić 60 tys. dolarów i nie jest to mała kwota. Mimo to ludzie szaleją na punkcie kupowania bitcoinów.

Bitcoin - sygnały do kontynuacji... wzrostów!

Zobacz też: Wiadomości kryptowalutowe: notowania Shiba Inu wzrastają o 89%, BTC powyżej kamienia milowego

Będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, że nie ma nieograniczonej podaży bitcoinów. Ostatni bitcoin, który zaistnieje, będzie miał miejsce w 2140 roku. Jest to rok, w którym będzie można wydobyć ostatniego bitcoina według danych dostępnych w Internecie. Do tej pory górnicy na całym świecie wydobyli 18,8 miliona bitcoinów. Istnieje jednak kapitalizacja rynkowa wynosząca 21 milionów bitcoinów, która wyczerpie się w 2140 roku. Jest to niewątpliwie kluczowa informacja o bitcoinie i musisz o tym wiedzieć, aby móc kupować lub sprzedawać bitcoina w świadomy sposób.

Silne wzrosty kursu bitcoina

W środę, 10 listopada, kurs bitcoina wzrósł aż do poziomu 68 564,40 dolarów. Rynek kryptowalut nabiera tempa od czasu uruchomienia w zeszłym miesiącu funduszu giełdowego opartego na kontraktach futures na bitcoiny w Stanach Zjednoczonych, co podniosło oczekiwania na wzrosty napędzane przepływami. 

Napływy do produktów i funduszy bitcoinowych osiągnęły w tym roku rekordową wartość 6,4 miliarda dolarów, jak wykazały dane od zarządzającego aktywami cyfrowymi CoinShares, i wyniosły w zeszłym tygodniu 95 milionów dolarów.

Analitycy twierdzą, że ogromne oszczędności pandemiczne i bardziej optymistyczne perspektywy globalnego wzrostu sugerują, że aktywa cyfrowe wciąż będą zwyżkować.

Zobacz też: Kryptowaluty zyskują na wartości po wzroście cen „paliwa”: Bitcoin (BTC) na drodze do 89 tys. dolarów! Jak wygląda prognoza dla Ethereum (ETH)?

Bitcoin o ponad 1680 proc. w górę

Niektórzy analitycy zalecają pewną krótkoterminową ostrożność w odniesieniu do kursu bitcoina, ponieważ według platformy handlowej BitMEX koszt finansowania długich pozycji wzrósł w ostatnich dniach, co czasami sygnalizuje spadki.

Dotychczasowe wzrosty przeniosły bitcoina o ponad 1680 proc. w górę od minimów z marca 2020 r. i pomogły podnieść całkowitą kapitalizację rynkową kryptowalut powyżej 3 bilionów dolarów, zgodnie z danymi przekazanymi przez CoinGecko.

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Janek Gajewski

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego Wydziału Ekonomii Finansów i Zarządzania. Aktywny inwestor obecny na rynku Forex od 9 lat. Inwestuje głównie na długoterminowych pozycjach i specjalizuje się w analizie technicznej. Pracował w bankowym dziale analiz na stanowisku anlityk finanoswy.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk