• Odbierz prezent
Zaskakująca redukcja na zapisach Captor Therapeutics. Spółka znalazła chętnych na wszystkie akcje po cenie maksymalnej
fot. freepik.com

Pierwsza oferta publiczna spółki biotechnologicznej Captor Therapeutics spotkała się z ogromnym zainteresowaniem inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Spółka nie tylko znalazła nabywców na wszystkie oferowane akcje po cenie maksymalnej, ale także zebrała wielokrotnie więcej chętnych na ich zakup, czego skutkiem jest wysoka redukcja na zapisach. I to mimo niemałego progu wejścia (min. 100 akcji łącznie za 17 200 PLN) i dość wysokiej wyceny samej spółki.

 

We wtorek 30 marca zakończyły się zapisy na akcje dla inwestorów indywidualnych w ramach IPO Captor Therapeutics. W ten sam dzień spółka poinformowała, że znalazła nabywców na wszystkie 871 500 akcji z nowej emisji, a ostateczna cena emisyjna została ustalona na maksymalnym poziomie 172 PLN. W związku z dużym zainteresowaniem akcjami, Captor wystawił na sprzedaż dla inwestorów instytucjonalnych dodatkowe 198 000 istniejących już akcji, zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Finalnie do inwestorów detalicznych trafiło niewiele ponad 10% oferowanych akcji.

Całkowita wartość IPO Captor Therapeutics wyniesie 184 mln PLN, co jest największą pierwszą ofertą publiczną tego typu na GPW. Spółka w ramach IPO pozyska niecałe 150 mln złotych, które przeznaczy na rozwój swoich projektów badawczych.

Dziś poznaliśmy również dane na temat redukcji na zapisach podczas IPO Captor Therapeutics - wyniosła ona 91,5%, co w uproszczeniu oznacza że przy zakupie akcji za 100 000 PLN, uda się objąć papiery warte zaledwie 8 500 PLN (pozostała kwota wróci na rachunek maklerski).

Debiut Captor Therapeutics na głównym rynku GPW planowany jest na drugą połowę kwietnia.

 

Więcej informacji na temat Captor Therapeutics:

Czytaj także: Captor Therapeutics - trwa największe biotechnologiczne IPO na GPW. Co warto wiedzieć o spółce przed zakupem akcji?

Trwa pierwsza oferta publiczna spółki Captor Therapeutics, która ma szansę stać się największym biotechnologicznym IPO na warszawskim parkiecie. Młody polsko-szwajcarski biotech pracuje nad kandydatami na leki w terapiach onkologicznych i immunologicznych, wykorzystując innowacyjną, nowatorską i jed.. Czytaj
Captor Therapeutics - trwa największe biotechnologiczne IPO na GPW. Co warto wiedzieć o spółce przed zakupem akcji?


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk