Publikacja: -
Wydarzenie: -
Pilne
FxMag Partner

Zasady Ed’a Seykoty, czyli każdy dostaje na rynku to, czego chce

FxMag
Z artykułu dowiesz się:

- Kim jest Ed Seykota

- Jakie są kluczowe elementy skutecznego systemu transakcyjnego

- Dlaczego potrzebny Ci jest forexowy "biznes plan"

Ed Seykota to jeden z najlepszych współczesnych traderów z Wall Street osiągający średnio roczną stopę zwrotu na poziomie 60%. Jako zarządzający rachunkami swoich klientów w latach 1972 – 1988 z 5000 dolarów zarobił ponad 15 milionów dolarów. Uznawany jest za pioniera mechanicznych systemów transakcyjnych, które samodzielnie programował tworząc również optymalizacje dla uzyskania najlepszych wyników.

 

Powyższy wstęp idealnie obrazuje sylwetkę naszego bohatera, który urodził się 7 sierpnia 1946 roku w Holandii. Kiedy wraz z rodziną wyjechał do Stanów Zjednoczonych rozpoczął studia na Massachusetts Institute of Technology (MIT) zdobywając dyplom z inżynierii elektrycznej.

Zawód tradera rozpoczął w 1972 roku w firmie maklerskiej gdzie zbudował swój pierwszy system transakcyjny. Jego zadaniem było inwestowanie pieniędzy klientów na rynku terminowym. Od tego momentu Seykota zaczął aktywnie inwestować własne pieniądze oraz zarządzać rachunkami ograniczonej liczby klientów, których skrupulatnie selekcjonował. Wszystkie pomysły inwestycyjne tworzył samodzielnie i jak podkreślał, inspirując się takimi traderami jak Richard Donchian oraz książką „Wspomnienia gracza giełdowego”. [...]

Artykuł jest dostępny dla nabywców magazynu FXMAG. Jeżeli jesteś prenumeratorem lub zakupiłeś
2 numer magazynu zaloguj się
Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?
Zamów prenumeratę Zamów 2 nr FxMag
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij
Zarejestruj się, aby otrzymać pełen dostęp do zasobów portalu oraz 1 nr magazynu FXMAG za darmo!