• Odbierz prezent
wawel dywidenda

W tym roku Wawel najprawdopodobniej po raz kolejny wypłaci prawie 30 mln złotych w formie dywidendy. Taki ruch zarekomendował już zarząd spółki.

 

Zarząd spółki Wawel przyjął dziś uchwałę o przedłożeniu radzie nadzorczej wniosku o przeznaczeniu 29 994 100 zł z wypracowanego w 2017 roku zysku na wypłatę dywidendy. Wypłata takiej kwoty akcjonariuszom oznaczałaby dywidendę na poziomie 20 zł na akcję. Byłaby to piąta z rzędu wypłata na tym poziomie – wcześniej wysokość dywidendy była niższa, ale miała tendencję wzrostową.

 

W tym roku wypłata dywidendy na poziomie 20 zł na akcję dałaby stopę zwrotu na poziomie 2,02%, gdyż dziś na otwarciu za jedną akcję spółki płaciliśmy 992 zł, choć jeszcze 2 miesiące temu cena kształtowała się w okolicy poziomie 1150 zł.

 

Na ten moment nie znamy jeszcze potencjalnej daty dnia dywidendy ani dnia wypłaty dywidendy. W ostatnich latach prawo do otrzymania dywidendy ustalane było w maju, a wypłata miała miejsce w czerwcu. Ostateczną decyzję dotyczącą wypłaty dywidendy podejmie walne zgromadzenie akcjonariuszy,


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk