• Odbierz prezent
Zarząd Movie Games rekomenduje wypłatę prawie całości zysku w formie dywidendy

Zarząd Movie Games, notowanego na NewConnect producenta i wydawcy gier, zarekomenduje najbliższemu Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy wypłatę całości zysku za 2019 r. w formie dywidendy. Władze Spółki chcą przeznaczyć na ten cel prawie sto procent zysku netto odnotowanego w 2019 roku, a więc 823 tys. zł. Spółka chce regularnie dzielić się zyskiem z akcjonariuszami. Polityka dywidendowa zostanie opisana w prospekcie emisyjnym związanym z przejściem Movie Games na rynek główny GPW.

W 2019 r. spółka osiągnęła blisko 4,5 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz zysk netto na poziomie 837 tys. zł. Zdaniem Zarządu osiągnięte wyniki oraz perspektywy związane z kolejnymi premierami pozwalają na rozpoczęcie regularnych wypłat dywidendy oraz na opracowanie polityki dywidendowej.

- Wielokrotnie podkreślaliśmy to, iż naszym celem jest zarówno dynamiczny rozwój jak i dzielenie się zyskiem z akcjonariuszami. Uchwała stanowi swoiste zamienienie tych słów w czyny. Głęboko podzielamy w tym zakresie idee spółek takich jak PlayWay oraz Ultimate Games, czyniące to w latach poprzednich i rosnące z roku na rok. Dołożymy wszelkich starań, aby tegoroczna rekomendacja stała się tradycją w Movie Games. W nadchodzących latach planujemy nie tylko kontynuować dotychczasowy model 10 produkcji w Movie Games, ale rozwinąć go o kolejne dziesięć z których pierwsza American Motorcycle Simulator została już zaprezentowana i spotkała się z pozytywnym odbiorem. – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Prezes Movie Games deklaruje, że spółka określi swoją politykę dywidendową w prospekcie emisyjnym, który będzie towarzyszył przejściu na główny rynek GPW, ponieważ wtedy spółka będzie mogła lepiej prognozować wyniki 2020 r.

- Mamy za sobą w tym roku udaną premierę, ale wiemy, iż najważniejsze jest to co przed nami, czyli praca nad rozwojem tytułu i kolejne premiery. Wszyscy jesteśmy zdeterminowani do dalszego działania i walki, by na każdej kolejnej grze pokazywać dalszy rozwój spółki i wyjątkowo utalentowanych zespołów tworzących gry. Dzisiaj jest zdecydowanie zbyt wcześnie, aby oszacować wyniki tego roku. Mogę natomiast powiedzieć, że jako zarząd jesteśmy wyjątkowo szczęśliwi, iż nasze przychody połączone z dyscypliną kosztową pozwalają nam stale podnosić poprzeczkę i realizować coraz ambitniejsze cele. – dodaje Mateusz Wcześniak.

Premiera Drug Dealer Simulator odbyła się 16 kwietnia 2020 r. Zgodnie z dotychczas opublikowanymi informacjami, do tej pory sprzedano ponad 100 tys. sztuk gry. Zgodnie z opublikowanym 6 kwietnia 2020 r. raportem bieżącym, Drug Dealer Simulator znajdował się na trzecim miejscu najbardziej oczekiwanych gier z portfolio Movie Games, a wyprzedał go Alaskan Truck Simulator oraz Lust from Beyond.

O spółce:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z prawie 30-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk