• Odbierz prezent
dywidenda kernel

Notowana na GPW ukraińska spółka Kernel ma w przyszłym roku ponownie podzielić się zyskiem ze swoimi akcjonariuszami. Będzie to już czwarta dywidenda z rzędu wypłacona przez firmę zajmującą się zdywersyfikowaną działalnością rolniczą.

 

W raporcie rocznym spółka poinformowała, że jej zarząd będzie rekomendował wypłatę 0,25 USD dywidendy na akcję z zysku osiągniętego w roku obrotowym zakończonym się 30 czerwca 2017 r. To, przy obecnych cenach akcji (48,20 PLN na dzisiejszym otwarciu) i aktualnym kursie dolara na poziomie 3,60, daje 90 groszy dywidendy na akcję i stopę dywidendy na poziomie ok. 1,87%. Podobną dywidendę w ujęciu nominalnym akcjonariusze uzyskiwali w poprzednich trzech latach.

 

"Zgodnie z naszą polityką dywidendową wypłaciliśmy dywidendę w wysokości 0,25 USD na akcję 27 kwietnia 2017 r. za rok finansowy 2016. Na rok finansowy 2017, rada dyrektorów rekomenduje walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy zatwierdzenie dywidendy w wysokości 0,25 USD na akcję do wypłaty w ciągu roku finansowego kończącego się 30 czerwca 2018 r." - napisano w raporcie rocznym.

 

Kernel Holding to ukraińska spółka z siedzibą w Luksemburgu, od 23 listopada 2007 roku notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W okresie marzec 2011 – marzec 2015 spółka wchodziła w skład indeksu największych spółek giełdy – WIG20.

 

Kernel Holding

kernel


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk