• Odbierz prezent
Zapowiedź kolejnej "koronawirusowej gry" bez reakcji akcjonariuszy. Temat pandemii staje się nudny?

Można powiedzieć, że polski gaming symulatorami stoi. Trudno zatem dziwić się temu, że notowana na NewConnect spółka Movie Games podjęła się stworzenia gry, w której wcielimy się w lekarza pracującego na szpitalnym oddziale ratunkowym podczas pandemii. ER Pandemic Simulator będzie miał premierę w przyszłym roku. Ogłoszenie nowej gry nie spotkało się z entuzjazmem akcjonariuszy, bardziej zaś z obojętnością - czyżby temat koronawirusa stał się już zbyt oklepany?

 

Jak poinformowała Movie Games, gra ER Pandemic Simulator będzie symulatorem pracy lekarza SOR, który będzie diagnozował i leczył pacjentów podczas pandemii wirusa. Gra ma być dostępna na PC w cyfrowej dystrybucji na platformie Steam w przyszłym roku (bez podania przybliżonej daty).

 

Movie Games, podobnie jak Jujubee, deklaruje że przeznaczy część zysków ze sprzedaży gry (10%) na pomoc w walce z koronawirusem.

 

Akcjonariusze Movie Games zareagowali dość obojętnie na ogłoszenie planów stworzenia nowej gry. Na wtorkowej sesji kurs akcji zamknął się na cenie 71,0000 PLN, identycznej jak kurs otwarcia. Na środowej sesji akcje Movie Games nieznacznie tanieją, zaś kurs wynosi 70,6000 PLN.  Być może spory wpływ na obojętność akcjonariuszy miała niedawna nieudana premiera „koronawirusowej” gry COVID: The Outbreak od Jujubee, która okazała się niewypałem.

Warto również pamiętać, że spółka ma za sobą wyjątkowo udaną premierę gry Drug Dealer Simulator, która w niewiele ponad miesiąc zarobiła ponad milion dolarów. Kurs akcji Movie Games zyskał ponad 135% w ciągu kwartału i niecałe 25% na przestrzeni ostatniego miesiąca.

Czytaj także: Nikt nie chce walczyć z pandemią przed komputerem. Nowa gra Jujubee okazała się klapą - kurs spada

Notowana na NewConnect spółka gamingowa Jujubee pod koniec kwietnia poinformowała o rozpoczęciu prac nad grą strategiczną, w której gracz będzie prowadził wirtualną walkę z pandemią koronawirusa. Gra COVID: The Outbreak miała premierę w piątek. Niestety, nie można zaliczyć jej do udanych - wygląda n.. Czytaj
Nikt nie chce walczyć z pandemią przed komputerem. Nowa gra Jujubee okazała się klapą - kurs spada

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk