• Odbierz prezent
Zapowiada się ciekawy przebieg sesji związany z publikacją danych ekonomicznych

Wczorajsza sesja miała dość ciekawy przebieg. Notowania FW20 od rana zachowywały się silniej niż wskazywały na to nastroje na rynkach bazowych. Samo rozpoczęcie notowań wypadło na symbolicznym plusie 1854 (+0,11%), ale już po rozpoczęciu handlu na rynku kasowym – nastroje wyraźnie okazały się bycze.

Notowania FW20 do godz. 11 ustanowiły dzienne maksimum na 1883 (wzrost 1,67%), przy umacniającym się złotym do USD. W tym czasie na rynku niemieckim nastroje były lekko negatywne. Jednak dalsza część sesji zaczęła być problematyczna dla obozu byków, gdyż nie udawało się utrzymać porannego impulsu. W kolejnych godzinach kurs obsuwał się i na zakończeniu handlu obsunął się do poziomu 1 pkt wyżej niż otwarcie, czyli 1855 (+0,16%). Dzienny wolumen obrotu wzrósł o 2/3 do 16,3 tys. sztuk. Wczoraj jedyną ciekawą publikacją w kalendarium były cotygodniowe wnioski o zasiłek w USA, które spadły mocniej niż oczekiwano do 963 tys.

Dzisiejsza sesja może być ciekawa ze względu na kaliber publikacji ekonomicznych. O godz. 10 podany zostanie krajowy PKB w II kw. (konsensus -8,6% r/r) oraz inflacja CPI w lipcu (konsensus 3,1% r/r). W strefie euro opublikowany zostanie PKB za II kw. (odczyt zrewidowany i konsensus -15% r/r). A w popołudniowej części sesji w USA podane zostaną dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej w lipcu.

Dzisiejsze nastroje na rynkach bazowych oscylują wokół neutralnych. Jeśli dane z Polski okażą się lepsze od oczekiwań, to strona kupująca będzie zachęcona do ponownego testu oporu na 1887, a to oznaczałoby kolejną próbę wybicia kursu górą z konsolidacji trwającej od czerwca. /tk/

FW20 w układzie dziennym

Zapowiada się ciekawy przebieg sesji związany z publikacją danych ekonomicznych - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk