• Odbierz prezent
 Apple włącza portfel Dash do App Store

Coraz więksi gracze zwracają uwagę na kryptowaluty. Pisaliśmy wcześniej o takich instytucjach jak choćby szwajcarski bank, czy nawet austriacka poczta, które umożliwią zakup/sprzedaż bitcoina w placówkach. Do „krytpowalutowej mody” dołącza się również (wcześniej sceptyczny) gigant technologiczny – Apple Inc.

 

Portfel Dash dla App Store

Najczęściej wymienianymi w mediach krytpowalutami są Bitcoin i Ethereum. Jednak tych jest znacznie więcej. Jedną z czołowych, bo z kolei szóstą najbardziej popularną jest Dash. Stąd też nie dziwi fakt, że stała się ona typem Apple. Do tej pory korporacja nie była przychylna integracji App Store z Dash i wprowadzeniem jej portfela. Jednak sytuacja uległa zmianie. Jak informuje Dash Core, Apple podjął decyzję o włączeniu portfela Dash do swoich aplikacji. Posunięcie Apple komentuje CEO Dash Core – Ryan Taylor:

„Wówczas gdy ekosystem i baza naszych serwisów Dash ulega eskspansji, to ważne aby nasi klienci mieli dostęp do swoich środków w Dash na wielu platformach, również urządzeniach mobilnych”.

Taylor skrytykował podejście Apple, którego zarządzający próbują usilnie uchronić swoich klientów przed dostępem do mniej znanych aplikacji. Taylor dodał również, że użytkownicy sprzętu i usług Apple, od teraz będą mogli w pełni cieszyć się dostępnością portfela IOS Dash. Taylor jako CEO Dash Core, zapewnia o pełnym bezpieczeństwie transakcji, które daje jego korporacja.

 

Zwróćmy uwagę na wykres Dash i jego kwotowanie w USD w ciągu roku. Na dziś kurs Dash to 190,94 USD.

 

Notowania Dash/USD 

FXMAG kryptowaluty  apple włącza portfel dash do app store dash kryptowaluty apple app store bitcoin 1

Źrodło wykresu: coinmarketcap.com

Na rynku technologicznym, tacy giganci jak Windows, czy Google, umożliwiają swoim klientom dostęp do portfeli m.in. z Bitcoinem. Dla przykładu, aplikacja BitPay dostępna jest zarówno na Windows Phone, App Store jak i w Google Play. 


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk