• Odbierz prezent
Zanim Bitcoin stał się sławny

Zanim kurs Bitcoina przebił $20 000, zanim Narodowy Bank PolskiKomisja Nadzoru Finansowego zaczęli ostrzegać przed inwestycjami w kryptowaluty, zanim giełdy CBOE i CME uruchomiły kontrakty terminowe na Bitconie, zanim zaczęto wypowiadać umowy bankowe podmiotom gospodarczym obracającym kryptowalutami, a przedsiębiorcy przenieśli swoje biznesy za granicę. Jeżeli powstałby krótki film opowiadający o początkach Bitcoina w popularnej formie “Before they were famous” przeniesionej do Polski jako “Zanim byli sławni”, najprawdopodobniej właśnie tak by się zaczynał.

 

Często osoby, które dopiero wchodzą w świat kryptowalut nie zdają sobie sprawy ile już tak naprawdę zdążyło się wydarzyć od 2009 roku.

Nie da się ukryć, że dzięki zeszłorocznej bańce spekulacyjnej popularność Bitcoina ogromnie wzrosła. Dziś prawie każdemu coś zaświta na dźwięk słowa Bitcoin - zazwyczaj jest to wizja szybkiego wzbogacenia się albo ogromny stres związany ze spadkami. Jeżeli uważasz, że w 2017 miała miejsce największa bańka, to burzliwa historia Bitcoina nieraz Cię zaskoczy.

 

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Janusz Zieliński

Obecny na rynku kryptowalut od 2012 r. Pomaga inwestorom w prosty i bezpieczny sposób zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny o kryptowaluty.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk