• Odbierz prezent
Zanegowany układ harmoniczny

Bardzo często spotykam się z opiniami, że układy harmoniczne nie działają. Albo, że raz działają, a raz nie. Oczywiście, że nie ma na rynku układu, który zawsze w 100% da nam zarobić. Nie wszyscy muszą być też zwolennikami formacji harmonicznych. Na rynku liczy się statystyka, a statystycznie, przy właściwie dobranych potwierdzeniach, te formacje bardzo dobrze działają, dlatego nasz zespół wykorzystuje je w codziennym tradingu.


Chciałbyś zacząć swoją przygodę na rynku forex i cfd? Polecamy kompletny pakiet edukacyjny, dzięki któremu nauczysz się na co szczególnie zwracać uwagę na rynku i jak szukać okazji inwestycyjnych. Pakiet obejmuje 100 godzin kursów online z ekspertami rynków finansowych z Polski i z zagranicy. To jedyny na rynku tak obszerny poradnik.

Pobierz bezpłatny pakiet edukacyjny!

Nie masz jeszcze konta handlowego? Założysz je w kilku krokach tutaj.


 

 

W tym artykule chciałbym się jednak skupić na trochę innym podejściu do układów harmonicznych, o których większość inwestorów nie wie, bądź nie pamięta. Pokażę w jaki sposób możemy wykorzystać zanegowany układ harmoniczny.

 

Zaczynamy!

Jeżeli już doszło do wybicia/zanegowania układu harmonicznego, to punkt D stanowi dla rynku w dalszym ciągu istotne miejsce. Jak to wykorzystać? Co powinien zrobić trader w przypadku wybicia punktu D układu harmonicznego?

Będzie prościej, jeżeli posłużę się tutaj przykładem i omówię go krok po kroku. [...]

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk