• Odbierz prezent
Zalety i wady zakupu butów przez Internet
fot. freepik.com
Czy zdarzyło Ci się zrezygnować z zakupu wymarzonych kozaków lub szpilek, ponieważ były dostępne tylko online? A może właśnie zastanawiasz się nad tym, czy zamówić w sklepie internetowym supermodne botki bądź sneakersy? Sprawdź, jakie są plusy i minusy inwestowania w buty, po które nie musisz wychodzić do centrum handlowego. Niewykluczone, że uznasz, że nie ma się czego obawiać. W dzisiejszych czasach branża obuwnicza oferuje przecież mnóstwo udogodnień dla osób rezygnujących z odwiedzania sklepów stacjonarnych!

Sprzedaż obuwia przez Internet ma się całkiem dobrze, choć to chyba za mało powiedziane. Przez kilkanaście ostatnich miesięcy zaobserwowano bardzo duży wzrost ruchu na internetowych stronach sklepów z butami. Wiele osób kupujących upatrzone modele online nie narzeka na zamówiony towar i decyduje się na zamówienie kolejnych par. Można też zauważyć mniejszą ilość kobiet i mężczyzn odwiedzających sklepy stacjonarne. Co spowodowało, że coraz chętniej zamawiamy obuwie, którego wcześniej nie przymierzyliśmy?

Szybko i wygodnie

Większość z nas skarży się na brak wolnego czasu, więc perspektywa wyprawy do sklepu z butami wcale nie musi wprawiać w dobry nastrój. Przeciskanie się przez zakorkowane ulice i poruszanie się po zatłoczonych galeriach handlowych, gdy mamy ochotę odpocząć w domowym zaciszu, to coś, czego raczej chcemy uniknąć. Może się też zdarzyć, że w wytypowanym sklepie nie znajdziemy wymarzonej pary w potrzebnym rozmiarze, co skończy się koniecznością przedostania się na drugi koniec miasta lub kupnem modelu, która mniej nam się podoba. 

Po wejściu na stronę internetową sklepu, możemy błyskawicznie przeglądać dziesiątki, a nawet setki projektów. Zamiast chodzić po sklepach i szukać butów, które mogłyby nas zainteresować, siedząc wygodnie w fotelu, ustawiamy filtry, po czym na ekranie tabletu lub innego urządzenia wyświetlają się modele w mniejszym lub większym stopniu spełniające nasze wymagania. Każdy szanujący się sklep udostępnia potencjalnym kupującym niezbędne wiadomości na temat danego modelu obuwia znajdującego się w jego ofercie. Możesz sprawdzić, z czego wykonano buty, jaka jest wysokość obcasów, czy cholewki mają warstwę ocieplającą lub czy dostępne są inne warianty kolorystyczne. 

Jeśli cena butów w jednym sklepie Ci nie odpowiada, możesz szybko poszukać takiej samej pary gdzie indziej! Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kupując buty online, zapłacisz za nie mniej niż w sklepie stacjonarnym, zwłaszcza jeśli nie będziesz płacić za przesyłkę, a taka możliwość pojawia się dość często.  Bo klienci większości sklepów internetowych takich jak Eobuwie, CCC , otrzymują różne kody rabatowe na zakupy nawet wtedy, gdy nie ma regularnych promocji. Kody rabatowe pozwalają na robienie zakupów online po niższej cenie - stosujesz je podczas składania zamówienia. Znajdziesz je w serwisach z kuponami jak Once Coupon A Time.

(np.  https://oncecouponatime.com/pl/kod-rabatowy/eobuwie)

Boisz się, że zostaniesz ofiarą oszustwa? Według badań ekspertów obecnie zakupy internetowe są tak samo bezpieczne jak te dokonywane w sklepach stacjonarnych! Przedsiębiorcy działający w obszarze e-commerce bardzo dbają o to, by zagwarantować kupującym ochronę wrażliwych danych. 

Warto wspomnieć o jeszcze jednej zalecie zakupów online. Osoby, które mają problem z asertywnością, ulegają presji, jaką wywierają na nich sprzedawcy nastawieni na sprzedaż. Zdarzyło Ci się kupić buty, które nie do końca Ci odpowiadały, tylko dlatego, że pracownik sklepu był zbyt natarczywy? Oszczędź sobie takich sytuacji!

Wady kupowania butów przez Internet

Największą, a dla niektórych nawet jedyną wadą zamawiania obuwia online jest to, że nie można przymierzyć wybranej pary ani zobaczyć jej z bliska. To sprawia, że nie mamy pewności, czy po założeniu ich w domu, nie będziemy musieli ich zwrócić lub wymienić. Okazuje się jednak, że możemy zwiększyć prawdopodobieństwo zamówienia pary w idealnym rozmiarze. Przede wszystkim warto sprawdzić tabelę rozmiarów udostępnioną przez producenta obuwia i sprawdzić, jaką długość ma wkładka. Możesz jednak skorzystać z rozwiązań, dzięki którym przymierzysz buty wirtualnie albo zamówić dwie pary tego samego modelu i wybrać tę lepiej dopasowaną. Pamiętaj też o tym, że jeśli sklep prowadzi także działalność stacjonarną, prawdopodobnie będziesz mieć możliwość wymiany obuwia bez konieczności wysyłania go kurierem i czekania na kolejną paczkę.

Jak widać, kupowanie butów ma sporo zalet, ale pojawiają się też niedogodności. Przemyślany zakup obuwia przez Internet to dobry pomysł, ale niewątpliwie sklepy stacjonarne z butami wciąż są dla niektórych osób nie do zastąpienia.

Źródło zdjęcia: "freepick" : https://www.freepik.com/free-photo/medium-shot-smiley-man-holding-shoe_8099279.htm#page=1&query=online%20shoes&position=25&from_view=search


Julia Zagórska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Głównie zajmuje się analizą wpływu wydarzeń makroekonomicznych na sytuację na rynku. Aktywny trader Forex od 2013 roku. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk