• Odbierz prezent
Zakłady Mięsne Henryk Kania – spółka znalazła potencjalnych inwestorów

W ostatnim czasie wiele się dzieje w spółce Zakłady Mięsne Henryk Kania. Spółka poinformowała o prowadzonych rozmowach z potencjalnymi inwestorami, jednak na razie nie zdradza żadnych szczegółów.

 

4 lipca Zakłady Mięsne Henryk Kania Spółka Akcyjna w restrukturyzacji poinformowała w swym komunikacie, że w tym dniu podpisała dwie umowy o zachowaniu poufności z potencjalnymi inwestorami branżowymi, którzy wyrazili zainteresowanie dokonaniem inwestycji w tę spółkę. Nie wiadomo, czy będzie to dotyczyć dostarczenia kapitału obrotowego czy innego zakresu inwestycji. Dodano, że podmioty te rozpoczną ogólny przegląd spółki, a zwłaszcza pod kątem oszacowania majątku i zdolności produkcyjnych.

Spółka w swym komunikacie poinformowała, że równocześnie będzie nadal poszukiwać finansowania kapitału obrotowego. Dodano, że spółka jednocześnie na skutek pojawienia się zainteresowania ze strony inwestorów branżowych, nie będzie ograniczać się do rozmów w sprawie finansowania bieżącej działalności z inwestorami instytucjonalnymi i finansowymi. Będzie również podejmować rozmowy dotyczące inwestycji kapitałowej lub innych form strategicznej współpracy związanej z restrukturyzacją spółki. Do czasu przejścia do kolejnego etapu, spółka nie przewiduje podawania do publicznej wiadomości informacji o tożsamości potencjalnych partnerów ze względu na dobro prowadzonych rozmów.

W swym komunikacie spółka zaprzeczyła nieoficjalnym informacjom medialnym z poprzedniego dnia, według których miała poszukiwać finansowania w Polskim Funduszu Rozwoju.

Po ukazaniu się komunikatu, cena akcji spółki ZM Henryk Kania na czwartkowej sesji na GPW wzrosła o 15,25%.

Czytaj także: ZM Kania i Polski Fundusz Rozwoju - spółka szuka funduszy w państwowej kasie?

Wedle nieoficjalnych informacji spółka Zakłady Mięsne Henryk Kania, znajdująca się w poważnych tarapatach finansowych, zwróciła się o pomoc finansową do Polskiego Funduszu Rozwoju. Objęte planem restrukturyzacyjnym ZM Kania pilnie potrzebują finansowania na poziomie przynajmniej 25 mln złotych do od.. Czytaj
ZM Kania i Polski Fundusz Rozwoju - spółka szuka funduszy w państwowej kasie?


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk