• Odbierz prezent
Zakłady Mięsne Henryk Kania – sąd ogłosił upadłość spółki

18 czerwca poinformowano, że sąd ogłosił upadłość spółki Zakłady Mięsne Henryk Kania. Zatwierdził warunki sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa na rzecz spółki Cedrob.

 

18 czerwca spółka Zakłady Mięsne Henryk Kania poinformowała w swym komunikacie, że Sąd Rejonowy w Katowicach zatwierdził upadłość spółki. Wierzyciele spółki mają czas na zgłaszanie swoich wierzytelności sędziemu komisarzowi w terminie trzydziestu dni od dnia publikacji obwieszczenia o ogłoszeniu upadłości w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

W komunikacie poinformowano, że sąd zatwierdził warunki sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki za cenę 100 mln zł na rzecz spółki Cedrob.

Warto dodać, że w lutym Cedrob złożył ofertę zakupu składników majątkowych, stanowiących zorganizowaną część przedsiębiorstwa Zakłady Mięsne Henryk Kania SA. Zaproponował cenę 100 mln złotych, a w kwietniu obniżył swoją ofertę do kwoty 82,1 mln zł, powiększonej o wartość należnego podatku od towarów i usług, o ile taki będzie należny według obowiązujących przepisów.

Warto wspomnieć, że spółka Kania zakończyła I kwartał 2020 r. stratą netto w wysokości 1,89 mln zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk