• Odbierz prezent
Zakładamy portfel mobilny do bitcoina (BTC) | #15 Kurs BTC od Zera

Z piętnastej lekcji dowiesz się jak założyć lub odtworzyć portfel mobilny na smartfonach z systemami Android i iOS na przykładzie aplikacji Samourai Wallet, Green Wallet oraz Mycelium. Artykuł i nagranie to część naszego nowego cyklu video o intrygującej nazwie Kurs Bitcoina od Zera, w którym po kolei od najprostszych zagadnień, do tych coraz trudniejszych, dowiesz się tego jak działa bitcoin i inne kryptowaluty, w jaki sposób z nich korzystać oraz jakimi prawami rządzi się ten młody i pasjonujący rynek. Na kurs zaprasza Darek Dziduch.

 

 

 

Trzy portfele do bitcoina: Samourai Wallet, Blockstream Green oraz Mycelium

Dla użytkowników urządzeń z systemem Android najbardziej polecanym portfelem jest Samourai Wallet. Dla posiadaczy urządzeń z systemem iOS (Apple) najlepszym portfelem do bitcoina będzie Blockstream Green Wallet, który jest również dostępny w wersji na urządzenia z systemem Android. Spośród popularnych portfeli do bitcoina warto wymienić również Mycelium, który również jest dostępny na systemy Android i iOS.

Czytaj także: Jak znaleźć najlepszy portfel mobilny do bitcoina (BTC)? | #14 Kurs BTC od Zera

Z czternastej lekcji dowiesz się jakie funkcje i czynniki brać pod uwagę przy wyborze portfela mobilnego, a także który portfel mobilny do bitcoina jest najlepszy. Artykuł i nagranie to część naszego nowego cyklu video o intrygującej nazwie Kurs Bitcoina od Zera, w którym po kolei od najprostszych z.. Czytaj
Jak znaleźć najlepszy portfel mobilny do bitcoina (BTC)? | #14 Kurs BTC od Zera

 

Jak zabezpieczyć frazę seed?

Po uruchomieniu aplikacji portfela należy spisać tzw. frazę seed, czyli 12 (lub 24) losowo wygenerowanych słów z języka angielskiego. Na podstawie seeda generowane są klucze prywatne do naszego portfela, co oznacza że jest on wyjątkowo ważny i jego bezpieczeństwo jest równoznaczne z bezpieczeństwem naszych środków. Na podstawie seeda można odtworzyć portfel, co jest równoznaczne z tym, że jeśli wpadnie on w niepowołane ręce, to osoba nim dysponująca będzie mogła uzyskać dostęp do naszych kryptowalut. Analogicznie, jeżeli urządzenie, na którym zainstalowaliśmy portfel zostanie uszkodzone lub skradzione, to w przypadku, w którym nie mamy dostępu do frazy seed nasze środki zostaną bezpowrotnie utracone.

Dlatego też zabezpieczenie frazy seed jest wyjątkowo istotne.

Należy ją spisać na kartce, a najlepiej na kilku kartkach i przechowywać w więcej niż jednym bezpiecznym miejscu. Ze względów bezpieczeństwa powinno się unikać przechowywania jej w formie cyfrowej, jako plik na dysku komputera lub w smartfonie. Tym bardziej nie powinno się przechowywać pliku z frazą seed w chmurze.

Portfel Samourai Wallet dodatkowo pozwala zabezpieczyć frazę seed wybranym przez nas hasłem (ang. passphrase), co zabezpieczy nasze środki nawet w przypadku, w którym wpadnie ona w niepowołane ręce.

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk