• Odbierz prezent
Zagrożone branże i firmy czekają na pomoc
fot. freepik.com
  • Premier zapowiedział uruchomienie kolejnych 30 mld zł, aby ratować polskie przedsiębiorstwa i miejsca pracy. Pomoc zostanie rozszerzona na kolejne kody PKD obejmujące branże dotknięte lockdownem.
  • Rozszerzenie wsparcia dla branż, których część jest zamknięta od kilku miesięcy, jest konieczne. Od tego zależy przyszłość wielu przedsiębiorstw i tysięcy miejsc pracy – uważa Konfederacja Lewiatan.

       Zagrożone branże i firmy czekają na pomoc - 1

- Cieszymy się, że rząd zapowiedział rozszerzenie pomocy dla zagrożonych branż i firm. Czekamy na szczegóły. Mamy nadzieję, że tym razem rząd podejmie rozmowy z biznesem na temat zakresu i form tej pomocy.

Potrzebujemy nadzwyczajnych działań. Negatywnych następstw zamknięcia gospodarki nie zrekompensują stosunkowo dobra kondycja przemysłu, który pozostaje odporny na skutki pandemii czy kwitnący handel internetowy.

Nowe obostrzenia, które zostały ostatnio wprowadzone, jeszcze bardziej pogłębią trudną sytuację w turystyce, hotelarstwie czy gastronomii. Część branż jest właściwie zamknięta od kilku miesięcy. To wspólny problem małych i dużych firm, które czekają teraz na zapowiedzianą pomoc – mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.


Konfederacja Lewiatan

Konfederacja Lewiatan – organizacja pozarządowa utworzona w styczniu 1999, reprezentująca interesy polskich przedsiębiorców prywatnych. Funkcję prezydenta konfederacji od 2019 pełni Maciej Witucki. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk