• Odbierz prezent
Zachowanie kursów walut surowcowych - dolara nowozelandzkiego, australijskiego i kanadyjskiego. Kiedy Antypody mogą wyraźnie zyskać?

Powraca siła walut Antypodów – dolar nowozelandzki NZD znów okazał się najmocniejszy w zestawieniach po ubiegłotygodniowej korekcie. Co ciekawe rynek zignorował słabsze odczyty lokalnych danych (sprzedaży detalicznej w III kwartale, czy też październikowego bilansu handlowego).

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

Mocny pozostawał też dolar australijski

niezależnie od faktu pojawiających się „ostrzeżeń” Trumpa o możliwości nałożenia kolejnych ceł na Chiny od stycznia – te zostały „rozładowane” piątkowymi spekulacjami gazety WSJ. Jeżeli przekaz po spotkaniu Trump-Xi Jinping nie będzie „negatywny” to Antypody mogą wyraźnie zyskać, czemu sprzyja też zmieniające się nastawienie wobec przyszłych posunięć amerykańskiego FED.

Czytaj także: Hossa inwestycyjnych oszustów

Finansowa niezależność, ogromne pieniądze, spełnienie marzeń, szybki i łatwy zysk – takimi ofertami kuszeni jesteśmy w Internecie na co dzień. Obecne lata z pewnością zasługują na miano ‘hossy inwestycyjnych oszustów’. Dlaczego akurat teraz powstaje tak wiele nieuczciwych projektów? Jak je rozpozna.. Czytaj
Hossa inwestycyjnych oszustów

Z kolei dolar kanadyjski

to najsłabsza waluta w zestawieniach na co wpływ mogły mieć też poza niskimi cenami ropy, spadające oczekiwania, co do podwyżek stóp przez Bank Kanady – posiedzenie zaplanowano na 5 grudnia.

Notowania: NZDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NZDUSD/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk