• Odbierz prezent
Za jednego funta trzeba dzisiaj zapłacić 4,96 złotego. Kurs dolara i franka po 3,80, a czy euro wychodzi ze stagnacji?

Sprawdźmy 25 stycznia ile wynosza główne kursy walut w parze z polskim złotym - dolar, euro, funta i franka. Mimo niewielu publikacji makroekonomicznych, które miały miejsce w tym tygodniu byliśmy świadkami dynamicznych ruchów nie tylko na funcie brytyjskim do polskiego złotego, ale też mocne ruchy miały miejsce w przypadku dolara i franka szwajcarskiego.

Kurs dolara USDPLN wybija poziom boxa 1:1 w górę

Po spadku dolara poniżej mocnego wsparcia 3,73 w pierwszej połowie stycznia nie pozostało już nic. Kurs dolara wraca z powrotem do góry i wczoraj mogliśmy zauważyć pierwszą od kilkunastu dni próbę testu poziomu 3,80. Aktualnie za jednego dolara trzeba zapłacić około 3,79. Jeżeli mielibyśmy zaryzykować i odpowiedzieć na pytanie czy dzisiaj będzie ponowny test 3,80 to według nas tak może właśnie być!

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale H4
Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale H4

Kurs euro EURPLN w dalszej stagnacji

Kto by pomyślał, że kurs euro do złotego będzie tak stabilną parą walutową? Od początku roku maksymalne wahania na tej parze to około 4 groszy. Aktualnie kurs euro wynosi 4,29. My czekamy na dwa potencjalne scenariusze. Pierwszy to dojście i test 4,35. A drugi to spadek do 4,25 i próba przebicia od góry tego poziomu. Dopiero przebicie jednego z wymienionych poziomów cenowych może dać dalszy impuls parze EURPLN.

Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale H4
Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale H4

Kurs funta GBPPLN w drodze na 5,00

Za jednego funta dzisiaj z rana trzeba zapłacić już ponad 4,95 złotego. W ostatnich godzinach maksymalny poziom kursu funta to 4,972 złotego. Do szczytu z maja 2018 roku brakło zaledwie 1,5 grosza. Czy wiecie kiedy ostatnio funt do złotego był wyceniany na 5,00? Było to na początku maja 2017 roku. Patrząc z jakim impetem idzie do góry według nas tym razem jest bardzo duża szansa na kontynuacje obserwowanych wzrostów i dobicie do psychologicznej bariery 5,00 na kursie funta brytyjskiego do polskiego złotego.

Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale H4
Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale H4

Kurs franka CHFPLN

Kurs franka i dolara oscylują od dłuższego czasu w podobnym zakresie cenowym. Dzisiaj za jednego franka trzeba zapłacić 3,80 złotego, a w tym samym momencie dolar wyceniany jest na 3,79 złotego. Od dłuższego czasu jesteśmy bombardowani informacjami potwierdzającymi zbliżające sie załamanie gospodarki światowej. Mimo, że dolar amerykański ma spory udział w globalnej gospodarce to jest on traktowany jako bezpieczna przystań i waluta najbardziej płynna, w kierunku której zwracają się wielcy inwestorzy i fundusze. W takim otoczeniu w momencie kryzysu gospodarczego na świecie nie tylko frank szwajcarski czy jen japoński mogą zyskiwać na wartości, ale również i dolar amerykański. Najbliższe miesiące zweryfikują prawdziwość tej tezy...

Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale H4
Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale H4

 

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk