• Odbierz prezent
Z Kancelarii Prezydenta do PZU - co na to rynek?

Była Szefowa Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, Małgorzata Sadurska została Członkiem Zarządu PZU S.A. Sprawdźmy, czy informacja ta mogła mieć wpływ na notowania polskiego giganta ubezpieczeniowego.

 

Zmiana kadrowa w PZU

W PZU wiele się ostatnio dzieje. Niedawno pisaliśmy o przejęciu przez PZU, wspólnie z PFR, drugiego co do wielkości polskiego banku - Pekao. Teraz czas na zmiany kadrowe.

 

Nowym Członkiem Zarządu PZU, powołano wczoraj, byłą już, Szefową Kancelarii Prezydenta RP - Małgorzatę Sadurską. Jak podała spółka w raporcie 50/2017, Rada Nadzorcza powołała Małgorzatę Sadurską na stanowisko członka zarządu z dniem 13 czerwca 2017 r.

Decyzja o jej powołaniu nie uniknęła krytyki, związanej z faktem, że Małgorzata Sadurska trafiła do Zarządu największego polskiego ubezpieczyciela wprost z polityki. Po głośnej sprawie Bartłomieja Misiewicza, trudno jest obecnemu obozowi rządzącemu uniknąć tego typu krytyki. Niemniej jednak Małgorzata Sadurska, jest osobą, co do której trudno byłoby zarzucić, że nie ma jakichkolwiek kompetencji do sprawowania podobnych stanowisk. Pomimo tego, branża ubezpieczeniowa jest jedną z najbardziej skomplikowanych. W związku z tym trudno jednoznacznie stwierdzić, czy kwalifikacje Małgorzaty Sadurskiej wystarczą do odpowiedniego wykonywania powierzonych jej zadań.

 

Kim jest Małgorzata Sadurska?

Małgorzata Sadurska to była Szefowa Kancelarii Prezydenta RP, była posłanka, były członek Krajowej Rady Sądownictwa. Piastowała również m.in. stanowiska Sekretarza Stanu w Kancelarii Premiera oraz Przewodniczącej Rady Nadzorczej ZUS. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyła również podyplomowe studia Organizacja i Zarządzanie w Lubelskiej Szkole Biznesu.

 

Reakcja rynku

Kurs akcji PZU, spadł na otwarciu jednak szybko doszło do odbicia. Około 9:30 zyskiwał niemal 0,40%.

 

 Kurs akcji PZU 13-06-2017

 

Informacja o powołaniu Sadurskiej nie zrobiła prawdopodobnie większego wrażenia na inwestorach. Powodem tej sytuacji może być fakt, że rynek mógł przewidywać taką decyzję na podstawie doniesień medialnych.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk